Logo
14 Січня 2015, 19:20

«126 цікавих історій про Станиславів, Станіслав та Івано-Франківськ» в одній аудіокнизі (ФОТО)

Сьогодні, 14 січня, відбулася презентація аудіокниги «126 цікавих історій про Станиславів, Станіслав та Івано-Франківськ», створеної на основі пізнавальної програми «Рідне місто», що виходить на хвилях радіо «Вежа» 107 FM.

2

В аудіокнизі, у форматі Mp3 помістились 126 коротких пізнавальних розповідей, історій та легенд від часу заснування Станиславова і аж до сучасних днів. Загалом, книга вголос має 2 год. 50 хвилин загального звучання.

 «Ідея створення аудіо книги про Івано-Франківськ виникла в мене випадково. Мені доводилося займатися сувенірним магазином, куди постачали свої диски та аудіокниги різні виконавці та письменники. Постійно приходили аудіокниги про історію Львова, про Київ, Харків. Я подумав: чому я в франківському магазині маю подавати аудіо книги про інші міста? Згодом, мені довелося працювати на ТРК «Вежа», в ефірі якої є програма з історіями про Станіславів. Вона дуже легка і приємна для прослуховування. Її сприймають як дорослі, так і діти. Таких програм в архіві радіо назбиралося вдосталь. Це була готова аудіокнига, яку потрібно було просто звести докупи та поділити на розділи. Так виникла ідея створити такий проект, який би прославляв історію Івано-Франківська»,  – розповів на презентації керівник проекту Тарас Зень.

Раніше  аудіокниг про історію Івано-Франківська не було, тому це видання є, таким собі, першопрохідцем.

«Довший час у нас виходила в ефір програма про історію міста, яка тривала 20-30 хв. З часом виникла ідея, зробити щось набагато коротше для того, щоб програма легше слухалася. Перші короткі історії про місто бралися з книги відомого прикарпатського краєзнавця Михайла Головатого. Так ми змогли втілити ідею, щоб історії про місто могли запам’ятати всі, щоб вони передавалися з вуст в уста, щоб все можна було легко переповісти», –  зазначила Оленка Коновалова, автор програми «Рідне місто».

За словами дослідника історії Станиславова Михайлоа Головатого, це видання є унікальним.

«Я тримав в руках всілякі альбоми, але щоб аудіокнигу з багатьома сюжетами – це для мене новина і подія унікальна. Дещо я встиг уже послухати. Видання є оригінальним та зручним, складається із 25 частин та 126 історій. Крім цього, текст читають дуже приємні голоси, що дуже немаловажно. Всім рекомендую мати цей матеріал», – зазначив краєзнавець.

Аудіокнига вийшла тиражем в 500 примірників. Оскільки проект є некомерційним, то диск буде розповсюджуватися виключно, як подарунок.

Проте, незабаром аудіокнига у форматі Mp3 буде завантажена на сайт ТРК «Вежа», де кожен бажаючий зможе скачати звукові доріжки з історіями про Івано-Франківськ.

3

7

8

6

1

5

4