Logo
5 Квітня 2015, 16:51

14 фактів щодо Страстей Христових, яких ви, можливо, не знали

1. Ще досі у Єрусалимі збереглися Золоті ворота, якими Ісус, імовірно, в’їжджав на осляті напередодні своїх Страстей. 1530 року мусульмани замурували їх, оскільки існує єврейське передання (воно сповнилось на Ісусові), що Месія в’їде у Єрусалим саме цими ворітьми.

вербнанеділя

2. Від того Храму, яким він був за часів Ісуса, збереглася тільки Західна стіна («Стіна плачу»). До слова, вона не була частиною самого Храму, на якому сповнилось пророцтво Ісуса, що «не залишиться і каменя на камені», а лише платформою, на якій він був збудований.

стіна плачу

3. Горниця (латиною cenaculum) —– місце, де Ісус з апостолами відбув Тайну Вечерю. Частина цього приміщення ще залишилась на новозавітній горі Сіон. Цікаво, що це місце розташоване над гробом царя Давида; втім, євреї встановили там гріб царя набагато пізніше, бо з історичних джерел відомо, що він розташований зовсім в іншій частині Єрусалима. Неподалік є ще одне знакове місце — базиліка Успіння Пресвятої Богородиці. Її збудували над місцем Успіння Марії, яке переказане у переданні.

тайнавечеря

4. Чаша, яку Ісус використовував на Тайній Вечері, зберігається, за переданням, у катедрі Валенсії (Іспанія). Фахівці переконані в її автентичності, і вона справді відповідає вимогам пасхальних традицій Ісусового часу. Саме ця чаша стала об’єктом середньовічних легенд про Святий Грааль. Пасхальну вечерю (Седер), за приписами, розпочинали читанням пасхальної гаґади (дещо переформатованої історії Виходу Ізраїля з Єгипту), а потім ламали мацу — прісний хліб. Імовірно саме в цей момент Ісус і перемінив хліб у своє Тіло. Також приписом пасхальної вечері є випивати чотири чаші вина; найімовірніше, Ісус саме останню чашу вина перемінив у свою Кров.

грааль

5. На Оливній горі й досі зберігається сад оливок, частина з яких настільки старі, що виглядають, ніби ростуть там із часів Ісуса. У базиліці Народів, що побудована в Гетсиманському саду, є камінь, про який побожні люди кажуть, що Ісус там молився перед тим, як Його арештували слуги первосвященика.

оливна_гора

6. Неподалік базиліки Народів є базиліка Гробу Богородиці, а біля неї печера, у якій Ісус часто молився зі своїми апостолами.

7. Над місцем біля підніжжя Сіону, де колись стояв дім первосвященика Каяфи, збудували церкву Петрового відречення на згадку про страждання Ісуса в домі первосвященика та Петрове відречення і покаяння.

8. У колишньому внутрішньому дворі преторії, де бичували Ісуса, сьогодні стоїть каплиця Христового бичування, а неподалік — каплиця Засуду, де Пилат підтвердив смертний вирок для Ісуса.

каплиця_бичування

9. Традиційна Хресна дорога Ісуса означена в Єрусалимі окремими капличками, окрім останніх стоянь, розміщених у базиліці Воскресіння.

10. Голготу зараз можна побачити у базиліці Христового Воскресіння. Зокрема, тріщину, яка, за переданням, виникла в момент Христової смерті. Вона йде поперек геологічних шарів, що суперечить законам геології і вважається чудом.

голгота

11. Окрім цього, у базиліці Христового Воскресіння є ще кілька важливих речей, пов’язаних з Ісусовими страстями. Там — залишки Гробу Господнього, місця, куди вірні учні поклали мертве тіло Ісуса, й одночасно це місце Христового Воскресіння. 1009 року фатімідський халіф Абу Алі ал-Мансурал-Хакім сильно пошкодив базиліку, збудовану за часів римського кесаря Константина Великого, і печеру Божого Гробу. Від Христового Гробу збереглося лише місце, на яке поклали мертве тіло Христа. Саме спроба знищення Христового Гробу і стала причиною І Хрестового походу.

гріб господній

12. Там є і частина стовпа, до якого, імовірно, був прив’язаний Ісус під час бичування.

13. Неподалік Гробу Господнього у коптській каплиці є гріб св. Йосифа з Ариматеї.

14. А під самою базилікою Христового Воскресіння розташована каплиця св. Єлени, зроблена з колишньої римської цистерни, в якій мати св. Костянтина Великого, свята цариця Єлена, знайшла Христовий Хрест.

хрест

Джерело: CREDO