На Івано-Франківщині обласний військкомат розпочинає призов випускників військових кафедр

Під призов потраплять випускники військових кафедр віком до 43 років, які не проходили військової служби. Термін служби – 18 місяців. За попередньою інформацією, призов розпочнеться з лютого.

pryhov

Про це повідомили у вівторок, 10 січня, на брифінгу в обласному військкоматі, пише Репортер.

«В лютому цього року вперше буде призов тих, хто пройшов військову кафедру», – говорить т.в.о. заступника військового комісара по роботі з особовим складом, підполковник Юрій Мухін.

«Це буде новий вид призову. В радянський період такий призов був на два роки. Їх називали «піджаками», – розповідає заступник військового комісара, полковник Олександр Музиченко. – Зараз не вистачає офіцерів первинної ланки, зокрема командирів взводу й роти. Категорії можуть бути різні – артилеристи, зв’язківці, механізовані війська. Згідно з ними, буде і складено завдання – яку кількість призовників і за якими спеціальностями потрібно».

У військкоматі кажуть, що призовникам офіцерського резерву пропонують повне соцзабезпечення, – збереження місця роботи, стаж, медичне обслуговування, виплати.

«Будемо викликати офіцерів запасу на медогляд, – каже Музиченко. – Може хтось має відстрочку, не підлягає призову за станом здоров’я чи сімейними обставинами, на спецобліку. І з того числа буде вже видно кількість тих, хто піде на призов. Проходитимуть службу у військових частинах».

У військкоматі запевняють, що в АТО призовників не відправлятимуть. І додають, що випускники військових кафедр, які виїхали за кордон і не повідомили про це, будуть оголошені в розшук.

«Призовники і військовозобов’язані повинні впродовж 7 днів повідомити військкомат про прийом на роботу чи виїзд за кордон, – додає Музиченко. – Ті, хто не повідомили про те, що вони вибувають, будуть оголошені в розшук».

За словами Олександра Музиченка, щороку в Україні військові кафедри готують близько чотирьох тисяч таких випускників. Зокрема, ІФНТУНГ дає дуже добру підготовку офіцерів служби паливно-мастильних матеріалів.

2797 1