Logo
18 Квітня 2019, 19:02
Теги: вибори

55, 8% українців підуть голосувати на вибори президента України

Сьогодні, 18 квітня відбулася прес-конференція «Презентація результатів опитування Соціологічного Центру імені Михайла Драгоманова».

Організація провела опитування дорослого населення України, яке було проведене з 12 квітня по 16 квітня 2019 року. Досліджувалися електоральні симпатії українців щодо кандидатів у Президенти України перед повторним голосуванням (другим туром) на виборах Президента України, яке відбудеться 21 квітня 2019 року.

«Методом телефонного інтерв'ю опитано 1800 респондентів, що проживають в усіх областях України (окрім АР Крим та територій ОРДЛО). У досліджені використовувалися квотна вибірка за такими параметрами як: стать, вік, місце проживання. Вибірка охоплює дороблення населення, яке проживає у всіх областях України. Рівень досяжності респондентів склав 60 % і похипка вибірки не перевищує 3,3 %»,- каже соціолог Сергій Штепа.

Також соціолог додає, що як показують результати опитування за кандидата на посаду президента України Володимира Зеленського у другому турі готові проголосувати 54% опитаних респондентів. Відповідно за кандидата у президента України Петра Порошенка у другому турі готові проголосувати 44,1% опитаних респондентів.

«Зауважую, це ті респонденти, які йдуть на вибори і які визначилися із своїм вибором. При цьому відзначимо, що із своїм вибором, ще не визначилися близько 15% опитаних респондентів», - зазначає Сергій Штепа.

Учасники прес-конференції кажуть, що потрібно чітко розуміти, що та катерогія, яку було опитано в тбільшості відповідали, що точно будуть йти на вибори президента України 2019 року.

«Таких виборців складає 55, 8%. Тобто серед тієї кількості людей, які сказали «ми точно йдемо на вибори» за Зеленського готові голосувати 54%, а за Порошенка 44,1%. Інша категорія це «скоріше за все піду» 17,6%. Результати голосування будуть залежати від реальної активності. Зараз декларують 55,8% точно йдуть і 18, 6 % скоріше за все підуть.», - наголошує політичний експерт Ростислав Балабан.