Logo
20 Січня 2015, 10:03

Актори Івано-Франківського драмтеатру показали луганчанам драму-реквієм «Нація» (ФОТО)

На запрошення голови Луганської облдержадміністрації Геннадія Москаля і за підтримки народного депутата України Ірини Луценко у Сєвєродонецьку, Сватовому та Кремінній організовано показ вистави «Нація» Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка за однойменною книгою Марії Матіос.

1

Драма-реквієм “Нація” побудована на основі реальних подій 40-х років минулого століття, складається з трьох новел і показує “як з любові та у муках народжується нація”. Вистави на Луганщині відбулися за участю Марії Матіос – письменниці, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного депутата України, повідомляє прес-служба Луганської ОДА.

Слід зазначити, що у всіх містах, де проходила вистава, зали були переповнені. Після завершення вистави у Сєвєродонецьку Геннадій Москаль від імені Луганської облдержадміністрації нагородив Марію Матіос відзнакою Луганської області “За розвиток регіону”. Подякою було також відзначено директора театру й режисера вистави Ростислава Держипільського.

«Ця вистава передала через себе біль Луганщини та всієї України. Луганська земля повинна не кровоточити, а об’єднатися – так, як вона історично була створена», – зазначив Геннадій Москаль.

Голова ОДА подякував Марії Матіос за твір, який вона написала, і зазначив, що його не можна не читати, а драму-реквієм не дивитися без сліз.

«Я точно знаю, що на Луганщині є багато людей, які не віддадуть ані одного сантиметра, ані однієї п’яді нашої української луганської землі. У свою чергу, ми будемо й надалі приїжджати сюди з виставами», – зазначила Марія Матіос.

У підсумку директор театру подякував публіці за душевний прийом і подарував очільнику Луганщини оберіг, що є символом мудрості, берегині роду та зв’язку між поколіннями – ляльку-мотанку, яка стала й символом вистави.

2

3

4

5

6

Схожі Новини