Активісти б`ють на сполох. Біля стін Палацу Потоцьких – зірвана бруківка та перекопані схили

Перекопані схили і трава, зіпсовані забруковані доріжки, сходи – так виглядають зараз Вали. Біля Палацу Потоцьких в Івано-Франківську проводяться розкопки.

1

Про це у спільноті «Комуналка-ІФ» повідомила активістка Марія Козакевич, інформує Бліц-Інфо.

«Маленький екскаватор копає прямо під самими стінами палацу. Глибина викопаних ровів до 1.5м. Судячи з їх кількості, складається враження, що копають точно не знаючи де шукати і роблять це навмання. Що ж шукають – поцікавилась у майстрів. З їх слів хтось приватизував частину Палацу Потоцьких (там де колись був будиночок садівника), тому йому потрібні комунікації. Дозволи кажуть, що мають», – пише активістка.

8

Активістка також задається питаннями:

1. Хто приватизував частину Палацу і що там буде?

2. Чому задля бізнесу понищили Вали? Нерівна поверхня ж так і залишиться… Про траву цього року взагалі можна забути, буде одне болото. Зелена зона вже явно не зелена.

3. Вали і вся територія навколо Палацу Потоцьких – охоронна зона історичного значення! Археологи при роботах не задіяні! А дарма – в ровах проглядається стара цегла, а ще збоку валяються два каменя – явно немолодого віку, які мабуть теж розкопали і поклали збоку не знаючи що з ними робити. А були би поруч історики і археологи – вони відповідь би дали. Можливо, ті камені мають історичну цінність і їх варто в музей. Тобто культурний шар нищиться, а спеціалістів як завжди нема поруч. Одні майстри.

У коментарях директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак зауважив, що муніципальні інспектори перевіряли місце. Там комісією з безпеки дорожнього руху було дано дозвіл на підведення води за умови відновлення зелених зон та доріжок.

Пізніше Козакевич зазначила, що ввечері старе каміння, яке валялося поруч розкопок, засипали. Активістка припускає, що це може бути важлива історична знахідка, адже згідно даних археологів саме поруч палацу проходив захисний мур старої станиславівської фортеці.

15

Допис активно підхопили інші противники забудови Валів і сьогодні закликають небайдужих до історичної спадщини міста франківців прийти на зустріч.

Збираються на Валах сьогодні об 11:00 поруч свіжих розкопок.

1

2

3

4

5

6

7

1454 2