Logo
25 Лютого 2016, 11:00

Активісти перевірили харчування в школах Івано-Франківська (ФОТО)

Представники ГО “Мами Прикарпаття”, ГО “Контроль”, ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” та журналісти провели перевірку шкільних їдалень в Івано-Франківську.

Якість сніданків перевірили в чотирьох школах, а саме: №1, №4, №5 та №26, передає Станіславське ТБ.

В кожній з шкіл активісти придбали порцію сніданку, який передбачений для учнів, а працівники ДП “Івано-франківськстандартметрологія” взяли зразки їжі для мікробіологічного, органолептичного та фізико-хімічного аналізу. Результати аналізів будуть відомі через 5 діб, з цього приводу активісти збираються організувати прес-конференцію та оприлюднити результати.

Школа №1:

В першій школі цього дня на сніданок дітям подавали відварені макарони, посипані тертим сиром і пів вареного яйця. Також у сніданок включається чай і сухе печиво.

Зустріли активістів і журналістів в школі наторожено і намагалися всіляко затримати в холі школи, щоб належно підготуватися.

Активісти, які скоштували сніданок сказали, що їсти його можна але макарони, за їхніми словами, суховаті і розварені.

Діти казали, що сніданок їм смакує, хоча були й такі, які не харчуються в шкільній їдальні, а приносять перекус з дому.

1

2

3

4

Школа №4:

Наступною школою, яку обрали для перевірки була ЗОШ№4.

Тут перевірку зустріли більш люб’язно і жодних перешкод не створювали.

На сніданок в цій школі сьогодні були сирники з варенням і какао. Варто зауважити, що порції були досить маленькі, а сирники підгорілі. Також, в цій школі в дуже в поганому стані посуда і столові прибори з яких годують дітей. Частина кружок були надщерблині, з відбитими “вушками” і брудні. Виделки були погнуті.

Також в графинах стояла вода для пиття- кип’ячена і вітамінізована, принаймні так було написано. Вітамінізована від кип’яченої відрізнялася тільки тим, що там плавали шматочки лимону. Але вода в обидвох графинах була трохи мутною, тому ніхто не наважився пробувати її.

Після коштування сніданку, активісти відзначили, що на смак страва непогана, але підгоріла і не дуже велика.

На своє виправдання підприємець показала, що вже придбала нові виделки, якими тепер будуть їсти діти. Також, вона наголосила, що тільки один раз на тиждень діти їдять сирники, а в інші дні порції більші і діти отримують гарнір (гречку, картоплю, макарони) і м’ясо (відбивна, тіфтєля, сосиски).

До їдяльні цієї школи в активісті залишилося дуже багато запитань. За словами Мар’яни Вершиніної, голови ГО “Мами Прикарпатт”, до неї неодноразово поступали скарги на цю школу і вони її візьмуть на контроль та будуть вимагати виправити наявні недоліки.

5

7

8

Школа №26:

Далі перевірка завітала в школу №26. В цій школі сьогодні на сніданок теж були сирники, але з згущонкою та чай з лимоном. На десерт мандаринка.

Приємно вразила активістів чистота в їдальні цієї школи, тут недавно був зроблений ремонт та замінено обладнання на кухні.

Що до смакових якостей, то активісти були розчаровані. В сирниках майже не відчувався смак сиру, а тільки манки. Згущонка теж була надто цукристою.

9

10

Школа №5:

Останньою школою, куди завітала перевірка, була ЗОШ№5.

Тут активістів і журналістів зустріли досить привітно. На сніданок в п’ятій школі дітям сьогодні подавали рис, відбивну і салат. Також, на пробу був взятий червоний борщ, який будуть подавати на обід.

Зі слів підприємця, який відповідає за харчування в цій школі, нарікань на її роботу немає, а окрім дітей в шкільній їдальні харчуються і вчителі та дирекція школи. Заходять на обід і медики з поліклініки, яка неподалік.

На думку активістів харчування в цій школі організоване найкраще з поміж шкіл, які були перевірені. Тут і порції не дуже малі і на смак страви добрі. Крім того діти додатково можуть придбати свіжу випічку, салати. До слова, хліб в цій їдальні власного виробництва.

11

12

13

Зауважимо, що в усіх школах вартість таких сніданків 11 грн. Більш детально оцінити якість харчування можна буде після оприлюднення результатів лабораторного дослідження. Адже в харчуванні найважливіше якість продуктів, з яких приготовлені страви, особливо коли мова йде про харчування дітей.