Logo

7 Лютого 2019, 12:22

Андрій Шевцов у Франківську: Управлінцям не вистачає системного мислення

В Івано-Франківську відбувся круглий стіл з проблем системи навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Захід відбувся в Івано-Франківському Національному технічному університеті нафти та газу за участі кандидата наук з державного управління, депутата Івано-Франківської облради Дмитра Дзвінчука,  ректора університету Євстахія Крижанівського та представників ОДА і облради та наукові керівники, інформує Типовий Франківськ.

За словами Дмитра Дзвінчука, університет готує державних службовців з 1990 року. За цей час є 100% працевлаштування випускників магістратури, завдяки тісній співпраці з Івано-Франківської ОДА та облради. В Івано-Франківську за кошти обласної ради можуть навчатися на управлінців депутати будь-якого рівня. Цьогоріч за такою системою навчаються на магістратурі 13 осіб.

Крім того, участь у круглому столі взяв директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України Андрій Шевцов.

За його словами, дуже правильно, що інститут управління започаткований в технічному університеті. Адже зараз управлінцям не вистачає системного мислення на всіх рівнях.

«Нам потрібні кадри, які б могли прораховувати усе з точністю до десятого питання. А інженерія вчить точності та відповідальності, тому тут інший підхід», - відзначив Шевцов.

Крім того, наголошує, що в час реформ потрібні нові кадри не лише для центральної виконавчої влади, але на всіх рівнях. І вчити бути не дипломатами, а управлінцями, які б мислили  інноваційно та системно.

Також звертають увагу на людей з інвалідністю, які навчаються на управлінців. Андрій Шевцов наголошує, що людей з вадами потрібно залучати до роботи, вони можуть працювати з дому використовуючи канали комунікації.

В ОДА підтримують таку ініціативу та, кажуть, що людей з інвалідністю важливо залучати до управління.