Logo
9 Лютого 2017, 09:50

Апеляційний суд пом’якшив вирок іноземцям, яких засудили за згвалтування франківської школярки

В Апеляційному суді Івано-Франківської області відбулося друге засідання у справі, в якій двоє громадян Йорданії оскаржили своє покарання за розбещення і згвалтування неповнолітньої франківки.

Sud-5189

Як відомо, їх засудили до десяти років в’язниці, пише Галка.

Нагадаємо, що в січні 2016 року правоохоронці затримали двох студентів Івано-Франківського національного медичного університету, громадян Йорданії, за підозрою у зґвалтуванні малолітньої мешканки міста Івано-Франківська.

На засіданні, яке відбулося 8 лютого, йшла мова про можливе виголошення рішення у справі, де іноземці вимагають скасування ув’язнення, адже вважають себе невинними.

Засідання, як і попередні, було закрите. Воно тривало більше години, після чого колегія суддів вийшла у нарадчу кімнату.

Однак перед виголошенням вироку колегія суддів заявила, що зважаючи на особливості цієї справи, яка розглядалася у закритому режимі, оголошення вироку також буде закритим. Суд пояснив, що керується Конвенцією про права людини в інтересах особистої безпеки учасників суду. Суд також додав, що відкрите оголошення вироку може перешкодити інтересам правосуддя.

Колегія суддів ухвалила рішення пом’якшити вирок іноземцям. Замість десяти років в’язниці одному з них скоротили термін ув’язнення до 4 років і шести місяців обмеження волі. Іншому – до чотирьох років.

Про це ”Галці” повідомив представник прокуратури. Після оголошення вироку потерпіла вийшла у сльозах.

Згодом захисник підсудних Олександр Давидов розповів ”Галці”, що в ході апеляції відбулося перекваліфікування справи: замість згвалтування – добровільний вступ у статеві стосунки з Статеві зносини з особою, що не досягла статевої зріслості (Ст. 155, ч1 ККУ). Давидов наголосив, що підсудні щиро розкаялися у цьому злочині та визнали свою вину, тому вироком вони частково задоволені. Адвокат припускає, що прокуратура буде оскаржувати покарання через його м’якість.

Схожі Новини