Logo

26 Вересня 2015, 10:00

Бізнес Івано-Франківська висуває до кандидатів на місцеві вибори17 пропозицій реформ

Новий генеральний план міста, електронна система голосування у міській раді, довгострокова оренда землі, інформаційно-консультаційна підтримка бізнесу – пріоритетні напрямки, які бізнес хоче бачити у роботі новообраної мерії та очільника Івано-Франківська.

франківськ

В Івано-Франківську представили «пакет вимог» бізнесу до влади з пропозиціями щодо розвитку і підтримки підприємництва в місті. Так, 25 вересня представники бізнес-середовища та неурядового сектору зібралися за круглим столом, на якому підбили підсумки чергового етапу адвокасі-кампанії з просування пропозицій реформ в сфері розвитку підприємництва до влади.

Адвокасі-кампанія проводиться Молодіжним громадським центром «Еталон», який на Івано-Франківщині є регіональним партнером проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва.

«06 серпня стартувала наша «передвиборча» адвокасі-кампанія. За ці півтора місяці ми спільно з місцевим бізнесом, його об’єднаннями та громадськими організаціями з’ясовували, які проблеми турбують франківських підприємців та які ідеї варто перетворити в реальність для того, щоб бізнес в рідному місті почувався впевнено та комфортно. Ідеї були виписані у вигляді 17-ти конкретних дій, що ранжовані за значимістю для бізнесу та можуть бути реалізовані на місцевому рівні, - розповідає керівник адвокасі-кампанії Наталія Кобильчак.

До формування пропозицій долучилися 40 учасників тематичних фокус-груп та зустрічей. 295 суб’єктів підприємницької діяльності взяли участь в анкетуванні.

«Респондентам було запропоновано обрати до 7-ми найбільш, на їхню думку, важливих для розвитку бізнесу реформ або зазначити власні побажання та запити до влади, - коментує результати проведеного анкетування консультант МГЦ «Еталон» Світлана Шкунда. – В середньому кожен респондент обирав по 5 пропозицій. В ході анкетування ми охопили основні галузі бізнесу, які представлені в місті – це послуги та громадське харчування (майже третина опитаних), торгівля (п’ята частина опитаних), промисловість, будівництво і транспорт (по 10% всі опитаних). Таким чином, з окремих пазлів (галузевих проблем) вдалося скласти єдину картину системних дій. Адже, чимало намічених кроків перетинаються та стосуються більшості сфер підприємницької діяльності».

ТОП-5 дій свіжообраної влади бізнес бачить у затвердженні нового генплану міста та проведенні інвентаризації землі, запровадженні електронної системи голосування у міській раді, збільшенні строків оренди земельних ділянок комунальної власності, наданні якісної інформаційно-консультаційної підтримки та відкритості нормотворчого процесу шляхом оприлюднення порівняльних таблиць до проектів рішень мерії та міськвиконкому.

Також турбують бізнес питання будівництва, перевезень пасажирів міським автотранспортом, ринкової торгівлі, вдосконалення видачі дозволів і погоджень та інші питання.

Схожі Новини