Logo
30 Травня 2019, 16:27

Частина Калуша після смерчу досі без газу і електропостачання

Стихія пошкодила два під’єднання високовольтної лінії. Є проблеми і з газопостачанням. Також стихія, яка розперезалася 28 травня, пошкодила дах Калуської ЦРЛ.

Про це йшлося на на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, інформують "Вікна".

Стихія пошкодила два під’єднання високовольтної лінії. Про це повідомив інженер з охорони праці філії АТ "Прикарпаттяобленерго" "Західна" Назар Васильчишин. Лише після завершення відновлювальних робіт можна буде оцінити картину пошкоджень на лініях низької напруги.

"Ситуація не є загрозливою", — зазначив Назар Васильчишин.

До ремонтних робіт на території міста і району залучені дев’ять бригад: шість з Калуша і три — з Рожнятова. Тож, електропостачання мають оперативно відновити. 

Є проблеми і з газопостачанням. Зокрема, в Підгірках на вулиці Гуцульська без газу опинилися п’ять будинків. Газопровід потребує ремонту, але поки грунтові води високо, такої можливості немає. На пошкодженому газопроводі середнього тиску на вулиці Братів Козаків довелося поставити тимчасовий хомут. Там теж потрібні серйозні ремонті роботи. У мікрорайонах багатоповерхової забудови проблем немає.

Щодо стану мостів, то, як повідомив начальник управління житлово-комунального господарства міста Юрій Рекунов, повідомлень про значні пошкодження на капітальних мостах саном на 29 травня немає. Проте оцінити їхній стан можна буде лише, коли спаде вода. Багатоповерхова забудова внаслідок стихії 28 травня серйозно не постраждала, є лише окремі повідомлення про локальні протікання окремих покрівель.

Із закладів бюджетної сфери міста внаслідок стихії найбільше постраждала Калуська ЦРЛ. Заклади освіти пережили стихію спокійно, повідомила начальник управління Ірина Люклян. Є лише окремі підтоплення підвальних приміщень. Школа у Підгірках, за її словами, не постраждала. А от у Калуській ЦРЛ стихія завдала серйозних збитків. За словами керівника закладу Івана Красійчука, були проблеми з підстанцією і електропостачанням, потекли дахи центрального корпусу, затоплені підземні переходи, у деяких місцях на території лікарні зірвало асфальтне покриття.

Нагадаємо, через шкоду, яку завдав смерч на Калущині, влада звернулась до області по допомогу.

Відео - Сергій Сагайдак.