Logo
4 Липня 2017, 19:05

Через борги майже 9 тисяч франківських сімей залишилися без субсидії

На сьогодні 8 тисяч 875 тисяч домогосподарств Івано-Франківська залишилися без субсидії через заборгованість за комунальні послуги.

субс

Про це розповів  Василь Семанюк, директор департаменту соціальної політики, на оперативній нараді у міськвиконкомі 4 липня, пише Галка.

За його словами, відповідно до нових правил, які запрацювали у травні цього року, в разі протермінованої заборгованості за два місяці – на наступний період субсидія призначається тільки після сплати боргу  або договору про його  реструктуризацію з підприємством-надавачем послуг.

Семанюк зауважив, що найкраще робота з погашення і реструктуризації боргів налагоджена у «Теплокомуненерго». Чотириста осіб реструктуризували борг та повернулися до органів соцзахисту,щоб повернути собі субсидію.

«Людям потрібно сплачувати своєчасно за послуги, щоб надалі отримувати субсидії», – сказав Семанюк.

Ще одним цьогорічним нововведенням  є монетизація зекономлених субсидій. Раніше після закінчення опалюваного сезону невикористана субсидія поверталася до бюджету, а на рахунках споживачів залишалися кошти за 100кіловат енергії. З 1 травня цього року кошти повністю повертаються до бюджету, щоб повернути зекономлені кошти треба написати заяву. Максимальна сума повернення – 695 гривень за газопостачання.

«До 1 вересня люди мають подати заяви щодо повернення коштів до органів соцзахисту», – сказав Семанюк.

Звертатися слід в органи соціального захисту на вулицях Іван Павла 2, Мазепи, Галицька, Військових Ветеранів.

Крім того, раніше субсидія призначали залежно від середнього доходу сім’ї за попередній рік.  З травня цього року субсидія призначається враховуючи середній заробіток за чотири місяці, що передують місяцю надання субсидії.

Якщо раніше людям, котрі отримували субсидію у попередньому сезоні її просто перераховували, то тепер – всім призначають заново.

Як розповів  Василь Семанюк, в Івано-Франківську є 32 644 домогосподарства, які отримують субсидії. За минулий було нараховано 376 мільйонів гривень компенсації за комунальні послуги,  262 мільйони гривень  – за шість місяців 2017- ого року.