Logo
1 Червня 2016, 12:40

Чотири прикарпатські виші потрапили до рейтингу “ТОП-200 Україна” 2016 року

Одразу чотири івано-франківські виші потрапили до рейтингу «ТОП-200 України», який на сьогодні вважається єдиним акредитованим Міжнародною Експертною Групою по Ранжуванню (IREG) академічним рейтингом в Україні, відмінною рисою якого є спроба порівняти між собою університети різних типів на основі застосування до них універсальної системи критеріїв.

виші

Отже, згідно з рейтингом 2016 року, Івано-Франківський технічний університет нафти і газу посів доволі високе 30 місце (минулого року – 31). На дев’ять сходинок нижче – тобто на 39 місці (38)– розташувався Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника. Натомість Національна медична академія посіла 53 місце (44), а Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького – 195 місце (199), пише osvita.ua.

В 2016 році одноосібним лідером рейтингу «ТОП-200 України» став Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», що з суттєвим відривом від інших ВНЗ України. Друге місце у рейтингу посів Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Третє і четверте місця посіли харківські ВНЗ, відповідно Національний університет ім. В.Н. Каразіна та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». На п’яте місце вийшов Національний університет «Львівська політехніка».

Методологія рейтингу «ТОП-200 України» з урахуванням складової «Інноваційна діяльність університетів» викладена на сайті центру «ЄвроОсвіта». На основі використання цієї методології, даних університетів та експертних оцінок командою «ТОП-200 України» виведено рейтинг двохсот кращих університетів України в 2015/2016 році.