Logo
27 Вересня 2019, 15:00
Теги: діти

На Коломийщині цьогоріч у недобросовісних батьків забрали 10 дітей

Від початку року в Коломиї 4 дітей влаштовано під опіку родичів, 2 – до прийомних сімей, 8 - до центрів соціально-психологічної реабілітації та 10 відібрано від батьків, згідно з рішенням органу опіки та піклування.

Відділ у справах дітей із неблагополучних сімей Коломийської міської ради працює з різними категоріями дітей: сиротами, позбавленими батьківського піклування, дітьми, що живуть у складних життєвих обставинах – якщо батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, зловживають алкоголем або мають інші шкідливі звички, не займаються вихованням і доглядом або якщо через хворобу не можуть виконувати батьківські обов’язки, пише Типовий Франківськ з посиланням на Дзеркало Медіа.

«Ми провідуємо такі сім’ї, обстежуємо умови проживання та складаємо відповідні акти. Зазначаємо, чи є відповідне харчування для дитини, місце для ночівлі, постіль, зона для підготовки уроків, одяг, який відповідає сезону, розвивальна література, іграшки тощо», - розповідає начальник відділу у справах дітей із неблагополучних сімей Ігор Івахнюк.

В акті пишуть рекомендації та залишають батькам. Через місяць представники відділу повертаються перевірити, чи є зміни. За словами пана Ігоря, завжди видно, чи в сім’ї займаються дитиною. Якщо змін нема, приймають радикальні рішення:

При загрозі життю та здоров’ю дітей, приймається рішення виконавчого комітету про негайне відібрання дітей у батьків. Тоді, згідно з Сімейним кодексом, потрібно в семиденний термін звернутися до суду.

Дітей, котрих відбирають, влаштовують у центри соціально-психологічної реабілітації, де проживають 30-35 вихованців. Такий заклад є в Івано-Франківську та селі Мединя Галицького району. Там із дітьми працюють відповідні вихователі та психологи, хороше харчування та побутові умови.

Сім’я ж отримує останнє попередження. Якщо рідні батьки змінюють стиль життя: влаштовуються на роботу, проводять ремонт у помешканні, позбуваються шкідливих звичок, купують запас продуктів та одяг, дитину можуть повернути назад. Якщо ні – суд приймає остаточне рішення про відібрання дітей від батьків.

«Після цього рідні батьки можуть мати ще рік на зміну поведінки та звернення до суду про повернення дітей, - продовжує пан Ігор. - Якщо суттєвих змін нема й через рік, ми пишемо позов до суду про позбавлення батьківських справ. Після цього дитина може бути усиновлена в іншу сім’ю».

Івахнюк зазначає, що Україна переходить на сімейні форми виховання – коли під опіку дітей беруть родичі. Є ще дитячі будинки сімейного типу, коли чужі люди беруть до 10 дітей на виховання, а держава їх матеріально забезпечує. Одна дитина на місяць отримує близько 4000 гривень. А ще існують прийомні сім’ї – в них до 5 дітей.