Logo
4 Березня 2015, 09:43

Чи з’явиться в Івано-Франківську «Центр мистецв» у вигляді мушлі, алея слави українських митців та лікарня у формі дельфіна?

Про це йшлося на проміжному турі з представлення архітектурних проектів “Міста майбутнього”. У конкурсі взяли участь учні ЗОШ № 3, наймолодша учасниця якого у 5-ому класі, та слухачі Малої академії наук в Івано-Франківську.

конкурс2

Нагадаємо, конкурс проекту на найкраще архітектурне рішення нового району “Арсенал Сіті” стартував ще взимку минулого року та розгорнувся до масштабів всеукраїнського, де участь братимуть фахівці it-сфери, архітектори, учні та просто креативна молодь.

Окрім алеї слави українських митців, лікарні у формі дельфіна та “Центру мистецтв” у вигляді мушлі, конкурсантами були запропоновані безліч цікавих та креативних ідей. Це і “Парк чотирьох пір року”, “Парк фігур з металу та каменю”, “Ботанічний сад у вигляді лотоса”,який “розквітає” вдень і закривається вночі та “Фотостудія у формі фотоапарата” з об’єктивом на фасаді, звідки можна споглядати панораму міста.

 Насправді діти хочуть, щоб в рідному місті були цікавинки, які вони вже встигли побачити за кордоном. Наприклад, дітлахам хочеться відвідати в рідному місті океаніаріуми, зоопарки, обсерваторію або ж парк з динозаврами.

Кілька проектів стосувалися студентських містечок. Один з них бачать у вигляді мислителя Родена, в іншому випадку - це шестилисник.

А ще конкурсанти запропонували використати досвід архітекторів-віртуозів, зокрема ідеї сингапурських вчених, для створення міста майбутнього, де буде вирішена одна з найактуальніших проблем-проблема озеленення.

Також юні архітектори занепокоєні органічним поєднанням усіх елементів мікрорайону та пропонують брати до уваги пропорційність та масштаб будівель. Особлива увага у проектах для студентів та школярів надана геометричній формі кола, що сприятиме атмосфері спілкування всередині таких приміщень.

Навіть у підході до вибору матеріалу власних споруд діти підійшли розумно та запропонували використати екологічно чисті та порівняно недорогі матеріали (геокар, карпен, самар).

конкурс3

Слід додати, що більшість учасників у своїх проектах врахували використання альтернативної енергетики. Фактично кожен архітектурний задум мав власний підхід до вирішення цієї проблеми.

На відміну від безлічі ідей та розмаїття архітектурних рішень, все ж були і деталі, що об'єднували усіх презентантів конкурсу – це  комфорт, більше відкритого простору для відпочинку і комунікації  та злиття з природою.

“Проекти дітей вражають. Фантазія дітей зашкалює й у них справді є чому повчитися. Водночас ми бачимо, яка прірва між думками дітей та дорослих. Складається враження, що батьки і діти не спілкуються між собою, а обговорюють своє бачення міста у власному середовищі. Характерно, що всі діти глобально говорять про комфорт, безпеку, спокій, про простір та зв’язок з природою, адже це у них забирають власні батьки”, - підсумував керівник девелоперської компанії “Арсенал Сіті” Тарас Виноградник.

конкурс1

Нагадаємо, новий житловий район зводиться у південній частині міста, будівництвом якого займається девелоперська компанія “Арсенал-Сіті”.

Генплан мікрорайону проходить складну еволюцію, оскільки район забудовується з нуля, а це дає унікальну можливість застосувати найновіші світові розробки та інновації у сфері містобудування та містопланування.

Схожі Новини