Logo
26 Липня 2019, 13:29

День боротьби з гепатитом: у Франківську безкоштовно роблять аналізи

Сьогодні, 26 липня, в Івано-Франківську на Вічевому Майдані проводиться акція до Дня боротьби з гепатитом.

Жителів міста інформує Благодійний Фонд "Захід шанс", пише Типовий Франківськ.

Волонтери організації та спеціальні експерти консультують містян про причини зараження та ефективну боротьбу із недугом. Також безкоштовно роздають інформаційні брошури та проводять аналізи.

"Справа в тому, що гепатит - це хвороба, про яку людина може не знати роками. А симптоми, такі як недомагання, зниження працездатності та біль у суглобах може просто списати на втому. Тільки низка спеціальних аналізів здатна виявити підступний вірус. Їх роблять у кожній приватній клініці, бо за якістю ця поцедура відстає у державних, бракує коштів на відповідне обладнання", - розповідає лікар Івано-Франківської міської лікарні №1 Галина Сливінська.

Фахівці наголошують, що основним чином гепатит передається через недотримання правил гігієни. Легко заразитися можна під час манікюру, якщо інструменти не пройшли якісну стерилізацію. Також вірус міститься у всіх біологічних рідинах: кров, піт, слина, моча та сльози. Легко передається між членами однієї родини, якщо вони спільно використовують речі, які мають бути для кожного своїми.

Франківців закликають не ігнорувати безкоштовну можливість перевірити стан свого здоров'я та отримати розгорнуту інформацію про хворобу.