Logo
6 Липня 2019, 17:25
Теги: свято

День поцілунків: коли відзначати, історія та цікаві факти про поцілунки

Наші предки вірили, що через дихання можна передати частинку душі, тому, як і сьогодні, поцілувати іншої людини вважалося справою дуже інтимним.

Сьогодні, 6 липня, відзначається Міжнародний день поцілунків або Всесвітній день поцілунку (World Kiss Day або World Kissing Day), який щорічно святкують в більш ніж 60 країнах, у тому числі і в Україні, пише УНІАН.

Це незвичайне свято виникло в кінці XIX століття у Великобританії. Двадцять років тому воно було затверджене Організацією Об'єднаних Націй і отримало статус міжнародного.

Ідея свята полягає в тому, що багато людей, можливо, забули прості задоволення, пов'язані з поцілунками.

Як з'явився поцілунок

Більшість обізнаних людей стверджує, що авторство першого поцілунку не встановлено. Він не був винайдений, як електрика або телефон. Він не був названий на ім'я людини, яка першою з'єднала свої губи і тут же розтиснула їх з характерним звуком, залишивши мокрий відбиток на щоці.

Так, загалом-то, не так важливо, звідки взялося слово, що позначає цю дію. Набагато цікавіше дізнатися, чому з'явилася сама дія, але із цього приводу науквці антропологи, історики і філософи досі не зійшлися в думці. Теорій існує велика кількість.

Цікаві факти про поцілунки

Згідно з науковим визначенням, поцілунок — це «дотик губами до кого-небудь або чого-небудь в знак вираження любові або поваги». В кінці XX століття з'явилася ціла наука «філематологія», яка займається вивченням поцілунку і його впливу на людський організм. Науковці довели, що люди, які люблять цілуватися, живуть в середньому на 12 років довше, ніж ті, хто не люблять цього заняття.

Але це далеко ще не всі плюси приємного дійства. Він полегшує больові відчуття, надаючи на організм анестетичний ефект.

Американець А. Е. Вольфрам з Міннесоти за 8 годин поцілував 8001 людину 15 вересня 1990 року під час фестивалю, що проходив в його штаті. Таким чином, він примудрявся цілувати нову людину через кожні 3,6 секунди.

Перший поцілунок на екрані: 1896 рік. Його зобразили Мей Ірвін і Джон С. Райе в 30-секундному ролику Томаса Едісона під назвою «Поцілунок».

Найбільш насичений поцілунками фільм: «Дон Жуан» (1926 рік, компанія Warner Bros. Pictures). У ньому нарахували 191 поцілунок.

Найдовший поцілунок в історії кіно: Реджіс Тумі і Джейн Ваймен цілувалися протягом 185 секунд у фільмі «You're in the Army Now» («Ти зараз в армії», 1940 рік), що займає 4% всієї тривалості фільму.

Поцілунки позитивно впливають на нервову систему людини і допомагають легше переносити наслідки стресових ситуацій. Тривалий акт ніжності пригнічує гормони, що викликають втому, стрес і знижує артеріальний тиск.

Поцілунок в губи нормалізує кислотність, і зменшує ризик виникнення карієсу.

Позитивна властивість спостерігається у сприянні при боротьбі із зайвою вагою. Науковці довели, що під час пристрасного поцілунку, який триває не менше 20 секунд, ефективно спалюються калорії і поліпшується обмін речовин удвічі. Одна хвилина такого контакту рівносильна 500-метровій пробіжці.

Найдовший поцілунок: 14 лютого 2013 року пара з Таїланду встановила світовий рекорд, безперервно цілуючись 58 годин 35 хвилин і 58 секунд.

День поцілунків 2019:

як святкувати Свято відзначають у десятках країн, хоча і не на офіційному рівні. В цей день у всьому світі заведено проводити різні святкові заходи, конкурси, флешмоби. Серед учасників заходів нерідко розігруються призи ("Найбільший", "найкрасивіший", "Незвичайний поцілунок" і т. д.).

Всесвітній день поцілунку можна назвати днем закоханих, тому що він є чудовим приводом для вираження почуттів між люблячими людьми