Logo
22 Квітня 2020, 12:49

Денис Шмигаль: Треба навчитися жити в нових умовах щонайменше два роки

В умовах боротьби з коронавірусом ВООЗ передбачає, що наступні два роки людство буде жити в умовах протистояння цій хворобі і збереження життя та здоров'я наших людей.

Денис Шмигаль зазначає, що  тут не має бути ілюзій, що в травні місяці закінчився карантин і всі вийшли і все забули.

В інтерв’ю РБК-Україна прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів про термін карантину, його умови.

"Всі країни, які успішно здолали перший пік захворюваності, сьогодні стоять на порозі наступних піків, в тому числі в Китаї є повторні хвилі. І в інших країнах, які ніби першу хвилю пройшли і ніби вже її здолали, сьогодні вже спостерігають за початком другої хвилі захворюваності. Тому ілюзії, що Україні вдалося втримати першу хвилю і все в порядку, немає. Потрібно вчитися жити в нових умовах", - відзначив Шмигаль.

Шмигаль додає, світ змінився. І сумнівів ні в кого нема, що людство буде жити в нових умовах.

"Ми всі маємо дотримуватись масочного режиму, дотримуватись певних правил дезінфекції, ми всі маємо дотримуватись соціальної дистанції, певних правил поведінки транспорті, в громадських місцях, в магазинах, і так далі. Тобто, це ціла низка речей, з якими ми маємо навчитись жити щоденно. Так як, наприклад, ми чистимо зуби кожного дня, ми маємо навчитись жити з цим. За розрахунками Всесвітньої організації охорони здоров'я, щонайменше, наступних два роки", - каже прем'єр-мінстр.

Денис Шмигаль також пояснив ситуацію щодо транспорту, який скоріше за все, буде запускатися поетапно.

"Тобто спочатку - полегшення обмежень функціонування міського транспорту, але за певних умов та соціальної дистанції. Потім перейдемо до міжміського, аж потім до міжобласного сполучення, і, напевно, в самому кінці будемо розглядати відновлення авіаперевезень чи глобальних залізничних перевезень. Очевидно, етапність відновлення пасажирських перевезень нам зрозуміла. Але від якого дня ми почнемо це робити, я зараз не можу сказати. Власне, над цим наші аналітики працюють. Ми розуміємо, що масові перевезення груп людей у замкнених просторах – це один із найсерйозніших ризиків. Тому зняття обмежень в цій сфері потрібно розраховувати дуже уважно і запроваджувати дуже обережно. Візьмемо метро - це 2 мільйони пасажирів щодня. Ми розуміємо, що через одну хвору людину за цих умов за тиждень вже будуть тисячі хворих. І це тільки через метро. Тому, щоб не кидатися гучними заявами, скажу, що точно не до 11 травня", - сказав Шмигаль.