Logo
10 Вересня 2019, 11:18
Теги: імпічмент

Депутати проголосували за законопроєкт про імпічмент президента

Нардепи Верховної Ради 9 скликання підтримали законопроєкт №1012 про імпічмент президента у першому читанні.

Законопроєкт 1012 про імпічмент авторства президента Володимира Зеленського підтримали 337 депутатів Верховної Ради, пише 24 канал.

Депутати тепер мають право подавати правки до законопроєкту. Потім Рада ще раз рогляне законопроєкт про імпічмент у другому читанні та в цілому.

Законопроєкт 1012 про імпічмент ще 6 вересня схвалив Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Що таке імпічмент?Процедура притягнення до суду вищих посадовців держави. Результат імпічменту – як правило дострокове припинення повноважень президента або іншого посадовця та усунення його з посади.

Що передбачає законопроєкт про імпічмент?

Згідно з документом, імпічмент буде позасудовим конституційним процесом. Імпічмент може бути застосованим у разі скоєння державної зради або іншого злочину. Імпічмент регулюватиметься Конституцією України, регламентом Ради, цим та іншими законами України.

Підставою для ініціювання імпічменту є письмове подання нардепів, підписане більшістю Ради. Ці підписи відкликаються. Подання повинне містити правове обґрунтування необхідності створення тимчасової слідчої комісії.

Порядок оголошення імпічменту президенту України:

подання Верховної Ради про вчинений президентом злочин;

голосування Ради за оголошення початку процедури імпічменту і створення тимчасової комісії (необхідно 300 +1 голос);

формування тимчасової слідчої комісії;

комісія проводить розслідування факту та обставин злочину;

слідча комісія готує і подає до Ради висновки і пропозиції щодо проведеного розслідування;

розгляд Радою висновків комісії за участі президента, голову та суддів КСУ, голів ВСУ та ГПУ і уповноважену ВРУ з прав людини;

Рада голосує за подання висновків ТСК та результатів обговорення до ВСУ та КСУ (голосування таємне, потрібно 300 +1 голос);

ВСУ та КСУ розглядають подання Верховної Ради;

Рада ухвалює рішення про усунення президента з поста (голосування таємне, потрібно 338 і більше голосів);

президент втрачає повноваження після оголошення про це голови парламенту.

У разі, якщо Рада не підтримає процедуру імпічменту президента, голова парламенту оголошує про припинення процедури та повноважень тимчасової слідчої комісії, а ще він від імені парламенту просить вибачення у президента.