Logo
4 Жовтня 2019, 08:07

Депутати Прикарпаття хочуть продовжити мораторій щодо вільного обсягу земель с/г призначення

Про це йшлося під час позачергового засідання сесії обласної ради.

Депутати написали звернення до президента Володимира Зеленського, пише Типовий Франківськ.

"Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, в умовах реальних загроз державності та незалежності України, нових геополітичних викликів перед майбутнім нації, вимагаємо продовжити мораторій до 1 січня 2021 року на вільний обсяг земель сільськогосподарського призначення, комунальної, державної форм власності", - йдеться у зверненні.

Зазначимо, що Конституція України визначає землю об'єктом права власності українського народу та основним національним багатством. Тому питання продажу землі стосується кожного громадянина України.

"Глибоко переконані, що українська земля - це енергозатратний ресурс розвитку виключно українського народу, гарантія економічної та продовольчої безпеки держави", - йдеться у зверненні.

До слова, на сьогодні, у Верховній Раді України зареєстровано низку законопроєктів, в тому числі поданий Кабінетом Міністрів України, які мали б регулювати відкриття ринку землі, однак жоден з них не відповідає в повній мірі запитам українського суспільства.

Зважаючи на це, депутати обласної ради Івано-Франківська вимагають:

- До відновлення територіальної цілісності України заборонити в державі торгівлю землями сільськогосподарського призначення, якій підлягають під дію мораторію.

- гарантувати право приватної власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отримані під час розпалювання, одержані в спадщину, даровані чи відступлені прямими родичами, та ті, що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю , власність на які громадянами України ще не оформлена.

- Дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення , здійснювати передачу земельної власності прямим родичам і правом родинного успадкування або продавати лише територіальним громадам та державі. Категорично заборонити набувати у власність землі сільськогосподарського призначення іноземцям, особам без громадянства та особам з подвійним громадянством, а також юридичним особам власникам яких є іноземці або в статутний фонд яких вливається іноземний капітал.

- Створити державний земельний банк, який забезпечить регулювання впорядкованого обігу земель сг призначення. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм: програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств; програми сприяння виробництву сільсько господарської техніки з поступовим митним обмеженням імпорту техніки, аналоги якої виробляють в Україні.

"Всі питання, які ми сьогодні розглядаємо, це суспільно важливі питання. Всі вийни починалися через захоплення земель. Чому ж влада так поспішає прийняти це рішення? Без землі Україна залишить з нічим, а ми маємо думати про майбутнє покоління. Чому ми маємо їхати за кордон і не можемо заробити на своє життя у себе вдома? У інших країнах живуть на гірших землях і розумно розв'язувати ці питання, а ми живемо на золотій землі і не використовуємо цього", каже Манолій Піцуряк.

Рішення підтримали 62 депутати.