Logo
9 Грудня 2017, 17:00

Діти, собаки і довіра. У Франківську малюків вчать спілкуватися з чотирилапими (ФОТО, ВІДЕО)

У Франківську започаткували незвичні уроки – дітей вчать спілкуватися з чотирилапими. Спеціальні собаки-візитери навчені бути з малюками та лікувати їх і дорослих позитивом. На таких уроках долаються страхи, діти розвиваються, а ще в організмі підвищується гормон довіри, що запобігає стресам.

1

На четвертому поверсі «Укртелекому», що біля фонтану на Вічевому майдані, облаштували соціальний простір «Вдома», аби різні ініціативи мали, де зібратися, провести свої тренінги, майстерні, презентувати корисні проекти. На один такий потрапив і «Репортер».

Відчиняємо потрібні двері. Назустріч біжать два великі пуделі – Розі й Сані. Обнюхують, даються гладитись. Їхня господиня – кінолог-інструктор Анна Даніле – складає стільці в півколо для гостей.

2

Це її ідея – організувати такі уроки каністерапії (терапія собаками). Розповідає, що у світі це розповсюджена практика, яка в Україну входить маленькими й повільними кроками вже з десяток років. Щоправда, лише цьогоріч каністерапію та анімалотерапію (лікування тваринами) визнали офіційно. Досі це були волонтерські ініціативи.

«За кордоном зі спеціально навченими собаками приходять до дітей в інтернати, у хоспіси, шпиталі, аби піднімати людям настрій, – пояснює Анна Даніле. – Їх називають візитні собаки. Вони лагідні та спокійні».

3

Анна запевняє, що спілкування з такими собаками сприяє розвитку позитивних емоційних і розумових здібностей, поліпшенню моторики і порушених рухових функцій. Діти долають страх, стають впевненішими. Також це розвиток товариськості й дружелюбності.

Знає про що говорить, бо подібні проекти робили у Харкові. Там завдяки волонтерам ходили в інтернати до особливих дітей і бачили реакцію, результат.

4

«Якось до нас підійшла дівчинка й сказала, що це був найщасливіший день в її житті, – не стримує емоцій Анна. – Хочемо таке започаткувати у Франківську».

До гурту доєднується Настя Чайковська з золотистим ретривером Вікінгом. Каже, у нього сьогодні дебют – вперше виступатиме перед дітьми, бо лише вчиться бути візитером.

Новачок і австралійська вівчарка – Байт. Собаки знайомляться між собою, з дітками, їхніми батьками, що прийшли на заняття. Усі в захваті.

5

«Доведено, що при спілкуванні з собаками в організмі зростає рівень окситоцину – гормону довіри, – продовжує Анна Даніле. – Цей гормон виділяється, наприклад, коли зустрічаються закохані, коли мати бачить свою дитину. Також він автоматично росте, коли поруч собака. Окситоцин – гормон антистрес. Коли його бракує – можлива депресія».

Усі зібралися – починаємо заняття. Першими виступають Наталя Никонорова та її улюбленець Байт. Це треба бачити! Собака пускав бульки у мисочці з водою, збирав дрібні речі у відерко. Діти не стримували емоцій. Підказували йому, де ще ковпачок чи ручка.

https://youtu.be/g3BlJb4uUDI
«Се она, се она (ще одна)», – кричить чотирирічний Дениско і рветься допомогти песикові.

Далі Байт виконував команди – лежати, сидіти, показував зайчика, як йому соромно та як він їздить на лижах. Передати дитячу радість просто неможливо. Не стримувались і батьки.

https://youtu.be/-ur9Kja7TgM

Пуделі Розі й Сані робили з дітьми зарядку: стрибали, ходили вісімкою, показували ластівку, давали лапою «п’ять». Діти кидали їм іграшки, а ті граційно їх ловили.

Непогано пройшов і дебютний виступ Вікінга. Його господиня задоволена. Каже, Вікі гарно поводився, йому комфортно з дітьми.

7

А далі було таке собі «неформальне» спілкування дітей з чотирилапими в яскравій дитячій кімнаті. Звісно, під наглядом батьків і кінологів. Здавалося, батьки забули, що саме дітей привели побавитися з собаками, бо й самі захопились.

Збоку стоїть мама маленького Антона – Наталя Вишневецька. Вона – одна зі співзасновниць простору «Вдома». Каже, у них собаки немає, але діти дуже люблять. Коли гуляє з ними на вулиці – всі собаки їхні. Говорить, що такі уроки дуже корисні, бо діти в ігровій формі можуть навчитися, як поводитись з собакою, є гарна нагода забрати страхи, змінити поведінку.

«У мене є собака, але вона несправжня», – малий Денис показує іграшкового пса та біжить до справжніх. Щасливий…

«Ми не маємо можливості тримати собаку, але Денис дуже любить тварин, – говорить його тато Михайло Веклин. – Вирішили прийти погратися, бо знаємо, що тут безпечно. Нам дуже весело».

8

Михайло з Денисом ще довго не могли вгамувати емоції, ділилися враженнями.

«Не так часто батьки з дітьми можуть поспілкуватися про щось спільне, – говорить Анна Даніле та проводжає гостей. – Собаки допомагають і з цим».

Подія платна – 50 гривень. Частина коштів йтиме на утримання простору «Вдома», а частина – на потреби військових. В Анни Даніле є знайомий волонтер, який допомагає армії, тож кошти вона передає йому.

Отож щосереди з 16.00 до 17.00 у просторі «Вдома» за адресою Січових Стрільців, 13 (будівля Укртелекому), четвертий поверх – на домофоні тиснути 13. Тут вас чекає багато позитиву.

Фото: Антон Куба