Logo
13 Січня 2015, 10:11

Для головної новорічної ялинки Івано-Франківська спроектують нове кріплення

Департаментом комунального господарства міста буде створена спеціальна комісія, яка визначить, чому саме внаслідок буревію впала головна ялинка Івано-Франківська.

ялинка3

Про це повідомляють в прес-службі Департаменту.

«Конструкція для встановлення ялинки використовувалася більше 10 останніх років, проектанти попередньо визначали розміри та вагу дерева, вплив поривів вітру, тощо. Хоча  раніше в нашому місті буревіїв такої сили не було. Уже на наступний рік ми будемо проектувати нове кріплення, яке зможе витримувати сильні пориви вітру. Зараз багато мешканців Івано-Франківська схиляються до думки, що варто відновити традицію прикрашання ялинок, які ростуть біля Ратуші. Але це неможливо. При прикрашанні ялинки використовується дуже потужна ілюмінація, яка світиться протягом кількох ночей та виділяє велику кількість тепла. Це шкодить дереву. Так в попередні роки саме через ілюмінацію засохли дві ялинки біля Ратуші», – наголосив Михайло Смушак.

Він також зауважив, що варто відзначити роботу комунальних служб міста, працівники яких до обіду повністю ліквідували наслідки падіння ялинки.

Нагадаємо, що аномальний для міста Івано-Франківська шквальний порив вітру в ніч із 10 на 11 січня, швидкістю 25-30 м/с, завдав чималої шкоди.

Крім того, що внаслідок сильного вітру впала головна новорічна ялинка, було пошкоджено 40% мереж зовнішнього освітлення, повалено більше 20 дерев на вулицях, в парках і скверах міста, серйозно пошкоджено декілька дахів, близько 10 бігбордів та інших рекламних конструкцій, велику кількість вивісок, знято утеплення з одного будинку.