Logo
25 Липня 2019, 18:37
Теги: ОТГ

До Калуської ОТГ приєдналися два села

До міста Калуша добровільно приєдналися села Мостище та Кропивник. За рішення про приєднання на сесії проголосували депутати Калуської міської ради.

Міський голова Калуша Ігор Матвійчук переконаний, що в форматі об’єднання буде чимало переваг для рівноправного розвитку територій, повідомляють "Вікна".

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук у розмові з журналістами наголосив:

«Сьогодні на сесії Калуської міської ради було прийнято остаточне рішення про утворення ОТГ. Це означає завершення процедури приєднання відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та створення Калуської міської ОТГ. Нова об’єднана громада, до складу якої увійшли місто Калуш, села Кропивник і Мостище, має можливість на взаємовигідних умовах будувати подальшу співпрацю. Запорукою цьому став діалог міста та навколишніх сіл щодо спільного подальшого розвитку".

На думку експерта, відтепер Калуш і ці два приміські села несуть спільно відповідальність за рівноправний розвиток своїх території і мають ширші можливості економічного зростання.

"Сільські ради, що доєднаються, мають можливість отримувати освітні та медичні послуги в місті, а місто завдяки своїй інфраструктурі можливість залучати інвестора. Основним обов’язком керівництва громади є створення робочих місць, а Калуш має для цього всі передумови. Запорукою відкритої співпраця стане статут громад, проект якого був представлений всім учасникам об’єднання і сьогодні доопрацьовується у робочій групі», — зазначив Юрій Стефанчук.

За законом у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання. Це рішення запобігає проведенню перманентних виборів.

Калушанин, громадський діяч, народний депутат України двох минулих скликань Євген Гірник, який є прихильником зміни адміністративно-територіального устрою, у розмові з журналістами наголосив на фінансових перевагах утворення Калуської міської ОТГ. На його думку, у такому форматі будуть ширші можливості для вирішення проблем, які накопичилися упродовж років у населених пунктах громади.