Logo
22 Травня 2018, 17:29

До клубу ніхто з правоохоронних органів не звертався. «Прикарпаття» відповіло на інформацію про причетність до договірних матчів

Поліція, спрямована на виявлення осіб, причетних до організації «замовних» футбольних матчів тривала більше одного року. Про це сьогодні, 22 травня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
«Задокументовано протиправну діяльність 5-х злочинних груп та 35 футбольних клубів. Сьогодні у межах цієї справи Департаментом захисту економіки, Головним слідчим управління Нацполіції та ГПУ проведено 40 обшуків на території 10 областей», ‑ сказав очільник МВС.
На даний час в українському футболі існує чотири ліги, у якій приймають участь 52 футбольні клуби. Під час проведення комплексу слідчо-оперативних заходів було зібрано доказову базу відносно учасників та організаторів 5-х злочинних груп та 35 футбольних клубів, причетних до організації та участі у футбольних матчах з «фіксованим» результатом. Загалом мова йде про такі клуби: "Волинь" (Луцьк), "Геліос" (Харків), ФК "Суми", "Миколаїв", "Баклани" (Одеська область), "Кремінь" (Кременчук), "Десна" (Чернігів), "Нива" (Вінниця), "Інгулець" (Кіровоградська область) "Суднобудівник" (Миколаїв), "Говерла" (Ужгород), "Жемчужина" (Одеса), "Таврія" (Сімферополь), "Олександрія", "Зоря" (Луганськ), "Ворскла" (Полтава), "Колос" (Київська область), "Черкаський Дніпро", "Олімпік" (Донецьк), "Полтава", "Оболонь" (Київ), "Зірка" (Кропивницький), "Нафтовик" (Охтирка), "Буковина" (Чернівці), "Енергія" (Нова Каховка), "Прикарпаття" (Івано-Франківськ), "Металург" (Запоріжжя), "Нікополь", "Реал Фарма" (Овідіополь), "Кристал" (Херсон), "Арсенал" (Київ), "Гірник-Спорт" (Горішні Плавні), "Петриківка". Рахунки «договірного» матчу заздалегідь були відомі їх організаторам ще до його початку. На таких матчах учасники злочинних груп могли швидко заробити великі гроші. Знаючи майбутній результат гри, вони, особисто або через довірених осіб, робили ставки на ресурсах букмекерських контор, які зареєстровані в країнах Азії. «Футбольний бізнес» приносив організаторам «замовних» матчів шалені прибутки. У грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до 5 мільйонів доларів США на рік. Слід зазначити, що, у зв’язку з анонімністю, непрозорістю та безконтрольністю, саме азіатський ігровий ринок є найбільш популярним серед замовників «догів». Тому, з метою власного збагачення, організатори вживали усіх заходів, аби матч закінчився з необхідним їм результатом. Від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування та погроз. Суми «винагород» за перемогу у матчі або «нічию» коливалися від 30 до 100 тисяч гривень. Особам організаторів планується повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань) Кримінального кодексу України. До слова, в ролику, котрий продемонстрували журналістам, фігурє і футбольний клуб "Прикарпаття". Фіртка звернулась за коментарем до керівництва клубу.
"Для МФК Прикарпаття є великою несподіванкою, що представник Івано-Франківщини опинився у списку клубів в яких проводилися обшуки та слідчі дії щодо договірних матчів. Офіційно до Прикарпаття ніхто з представників правоохоронних органів не звертався. Команда Рідного Краю працює в штатному режимі, готуючись о матчів двох заключних турів Чемпіонату України з футболу серед клубів Другої Ліги сезону 2017/18 років", - розповіли в клубі.