Logo
27 Березня 2015, 16:49

До літа в Івано-Франківську планують змінити організацію дорожнього руху на кількох десятках вулиць

Цього року в Івано-Франківську мають намір запровадити ряд попередньо анонсованих новацій у транспортній сфері.

znaku

Вони стосуватимуться закриття транзитного руху центральною частиною міста, зміни системи паркування та оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту, що викличе необхідність загалом змінити організацію дорожнього рух, пише "Західний кур'єр".

За словами директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака, проекти нових схем організації дорожнього руху уже виготовлені для двох десятків вулиць. Роботи у цьому напрямі не припиняються, і до літа їхня кількість збільшиться. Після відповідних погоджень комунальники уже незабаром візьмуться втілювати нові схеми організації дорожнього руху в життя і, у відповідності до них, наносити на дороги нові розмітки та встановлювати нові дорожні знаки.

Загалом, за словами М.Смушака, йдеться про повне переформатування дорожнього руху у центральній частині міста та на більшості магістральних вулиць. «Нові схеми організації дорожнього руху нам розробляє громадський активіст Андрій Коман. Він родом звідси, а зараз працює у Німецькому Штутгарті і є дуже хорошим спеціалістом у цій сфері, – каже М.Смушак. – Для івано-франківських вулиць він проектує сучасні речі за європейськими стандартами, адаптуючи їх до нашого законодавства».

Зокрема, за його проектом планують повністю змінити організацію дорожнього руху на вулиці Галицькій. Тут запроектована перша у місті окрема велодоріжка, передбачені розмежування і регулювання транспортних потоків, влаштування так званих антикишень для паркування, але водночас визначені і нові паркомісця там, де це не перешкоджатиме руху транспорту.

Загалом у місті мають намір відмовитися від паркування під кутом до проїжджої частини, яке звужує їхню ширину і утруднює проїзд транспорту, запровадивши натомість паралельне послідовне паркування. Можливо, навіть обабіч доріг, якщо це дозволятиме ширина проїжджої частини і залишатиметься необхідне місце для руху транспорту по середині вулиці. Такий принцип в організації дорожнього руху планують застосувати на вулицях центральної частини міста у другій паркувальній зоні та на інших вулицях.

«Це все нюанси, які, як запевняють проектанти, суттєво змінять на краще обстановку на дорогах. Враження, що чим ширша дорога, тим краще по ній їздити, – оманливе. Насправді це не так. Дорога – це як річка. Немає річок з прямим руслом. Воно має повороти, звуження, розширення. Таким чином регулюється потік. Так само і на дорозі, – пояснює М.Смушак. – Повністю буде змінено систему паркування. Чітко визначимо, де не можна зупинятися і паркуватися, а де можна і яким способом. Будуть відповідні дорожні знаки і розмітка. Це вже можна побачити на відремонтованих торік вулицях Василіянок і Лепкого. Оскільки деякі елементи розмітки досить складні у виконанні, то дороги будемо розмічати пластиком, який має протриматися три-чотири роки».

Директор комунального департаменту також зазначив, що плануються і більш кардинальні зміни в організації дорожнього руху, як-от зміни напрямків руху чи відновлення двостороннього руху на частині внутрішнього транспортного кільця. Зокрема, двосторонній рух планують відновити на частині вулиці Дністровської, де також фізично відділять смугу для руху громадського транспорту, та на вулиці Січових стрільців. Щодо останньої, то дискусії ще тривають і погодження ще нема. Але необхідність у відновлені двостороннього руху вулицею Січових стрільців М.Смушак пояснив так: «Якщо ми закриваємо транзитний рух центральною частиною міста через вулицю Сотника Мартинця і організовуємо там другу паркувальну зону, то пропонуємо дозволити правий поворот з вул. Мазепи на вул. Січових стрільців, щоб машини могли їхати у напрямку вулиці Вагилевича і по ній потрапляти на вул. Грушевського. Якщо на вузькій частині вул. Січових стрільців заборонити паркування, це цілком можливо», – запевнив М.Смушак.

Схожі Новини