Logo
27 Серпня 2019, 16:30

Два гірських нацпарки Прикарпаття увійшли Топ-7 найкрасивіших в Україні

Серед природних скарбів України, які так цінують шанувальники активного відпочинку, основне місце посідають гірські ландшафти – місця краси, величі і сили. І мова не тільки про Карпати.

Пройтися туристичними стежками вздовж хребтів, підкорити найвищі вершини, освіжитися під крижаними струменями водоспадів, залишитися наодинці з природою і насолодитися захоплюючими краєвидами можна, відвідавши один з національних природних парків Прикарпаття.

Карпатський НПП

Перший і один з найбільших в Україні – Національний природний парк "Карпатський" знаходиться в Івано-Франківській області, в найвищому географічному районі Чорногірського і Ґорґанського масивів. Територія парку розташована в межах цікавої історико-етнографічної області України – Гуцульщини. На просторах парку розташовані печери і скелі Довбуша, красиві водоспади і озера, джерела з мінеральною водою, а також найвища точка України – гора Говерла. Крім природних красот, парк може похвалитися археологічними пам’ятками, пам’ятниками древнього народного зодчества XVI-XIX століть, а також сучасними рекреаційними комплексами. Для туристів тут прокладено багато еколого-пізнавальних і прогулянкових стежок, для відпочинку на природі діють обладнані рекреаційні зони.

НПП “Гуцульщина”

Ще одне місце, де можна познайомитися з традиціями і звичаями гуцулів – Національний природний парк "Гуцульщина". Розташований він в Івано-Франківській області, в мальовничій лісистій місцевості Покутсько-Буковинських Карпат. У цій місцевості добре збереглися старовинні ремесла і народні промисли гуцулів. Культурним центром Гуцульщини вважається Косівщина, тут можна придбати вироби місцевих майстрів: ткачів, різьбярів, писанкарів, вишивальниць. На території парку добре розвинена туристично-рекреаційна інфраструктура, тут знаходиться багато баз відпочинку, діють санаторії, прокладено багато туристичних маршрутів і екологічних стежок. Однією з родзинок парку "Гуцульщина" є "Садиба Святого Миколая" з кімнатою-музеєм новорічно-різдвяних іграшок, кімнатою-музеєм природи, робочим кабінетом Святого Миколая і поштою Чудотворця, куди приходять дитячі листи з різних куточків України.