Logo
16 Липня 2018, 23:01

"Дивися щоб не втік": мешканці Пасічної, які протестують проти забудови, нарешті зустрілись з Марцінківим

Мешканці вулиць Хіміків-Тролейбусної, які протестують проти забудови зеленої зони управлінням СБУ, прийшли до міського голови вимагати відміни будівництва. Нагадаємо, міський голова Івано-Франківська сьогодні вдень мав зустрітися із протестувальниками. Проте, Руслан Марцінків на зустріч не прийшов, а прислав свого заступника Миколу Вітенка. Мешанці з ним говорити не захотіли та перекрили дорогу перед мостом, який веде у Пасічну. Перекриття тривало майже дві години. В місті утворилися кілометрові корки. Врешті міський очільник вирішив призначити нову зустріч. Відбулася вона сьогодні, о 18:00 в міській раді.
"Я проти того, щоб ви перекривали дорогу. Блокуйте мій кабінет, міську раду, але не дорогу, - каже Руслан Марцінків. - Є багато інших способів донести свою позицію, не заважаючи людям. Жителі цілого міста не повинні ставати заручниками ситуацій". "Рішенням минулої сесії створено робочу групу. Так, вже відбулося два засідання групи під головуванням заступника Олексія Кайди та першого заступника Миколи Вітенка. В рамках робочих зустрічей дали доручення відшукати альтернативну земельну ділянку в іншому місці, щоб запропонувати її для ведення будівництва", - говорить Руслан Марцінків.
Також мерія звернулися офіційним листом до Кабінету Міністрів України щодо скасування рішення про виділення земельної ділянки. За словами представника Служби безпеки Ярослава Боднарука, земельну ділянку, яку громада мікрорайону відстоює для облаштування скверу, надано в постійне користування СБУ в Івано-Франківській області ще у 2012 році. З того часу управління проводило різноманітні дозвільні процедури, щоб розпочати будівництво. Він каже, що готовий домовлятися з мешканцями, навіть підписати меморандум, що ані дорога, ані зелена зона не будуть забудовані. Щодо того, чи може СБУ погодитись на іншу ділянку, то Ярослав Боднарук зазначив, що це питання не в його компетенції.
"Це вирішує Кабмін", - наголошую СБУ-шник.
Представник фірми-підрядника, котра має виконати будівельні роботи на замовллення СБУ Андрій Сендецький каже, що фірма виконує всі домовленості - будівельні роботи не проводять, а лише підготовчі.
"У нас є дозвіл на підготовчі роботи. Також ми маємо і чіткі терміни будівництва, за порушення яких є штрафні санкції, - каже представник забудівника. - Я вам заявляю, що дорогу чіпати ми не будемо. Також зробимо зелену зону".
Після майже двогодинної розмови міський голова пообіцяв приїхати на об'єкт вже ції п'ятниці. Також міський очільник висловив пропозицію, щодо створення робочої групи з представників мешканців, влади, СБУ та забудівника для вирішення даного питання. Також на зустрічі домовились: - до кінця тижня на ділянці забудовник не проводитиме жодних робіт; - громада припиняє перекриття дороги та письмово звертається із колективною заявою про припинення ведення будівництва; - відповідні органи активно вивчають документацію щодо дотримання нобхідних ДБНів та відповідності інших норм; - громада визначає 5 представників для ведення подальших переговорів та оперативного реагування; - закликали на наступну зустріч перших осіб від СБУ в області та будівельної компанії. Як проходила зустріч дивіться у відео:

Джерело: Фіртка

Підписуйтесь на канал Новини Франківськ в Telegram