Logo
14 Травня 2019, 14:24

Фестиваль творення міста: у Франківську розповіли про «Сеанс міського сканування»

Сьогодні, 14 травня, в Івано-Франківську розповіли про старт міжнародного урбаністичного фестивалю «Сеанс міського сканування».

Фестиваль цьогоріч відбуватиметься вдруге. Архітекторки Анна Пашинська, Анна Доброва і Анна Кузишин розказали про найцікавіші заходи, пише Типовий Франківськ.

«Ми вже вдруге проводимо фестиваль для того, щоб побачити і покращити наше місто. Це фестиваль Бієналє, тобто відбувається раз на два роки», - каже кураторка лабораторії MetaLab Анна Доброва.

«Сеанс міського сканування» розпочнеться вже наступного тижня з 21 травня та триватмме до 14 липня. Для участі у мистецькій резиденції організатори відібрали 10 міжнародних та українських кураторів. Вони проведуть аналіз району довкола заводу «Промприлад» та разом із місцевими мешканцями реалізують 10 проектів.

Зокрема у Франківську кураторами фестивалю стали архітектори та дизайнери з Албанії, Тайваню, Сербії, Індії, Варшави, Люксимбургу,

Як зазначила Анна Добровольська, проект підтримає Агенство США з міжнародного розвитку та Український культурний фонд.

«Саме цей фестиваль локалізуватиметься на одному районі нашого міста, від Січових Стрільців до Ребета, від Коновальця до колій. У червні - липні ми запустимо серію воркшопів про громадські простори в побудованому експериментальному цеху на «Промприладі», - додає архітекторка Анна Пашинська.

На воркшопах група дизайнерів та місцевих майстрів спроектує експериментальний простір, розробить економічну модель для його подальшого функціонування. Згодом під час будівельного табору на території Промприладу збудують та запустять в роботу експериментальний цех, де відбуватимуться воркшопи та публічні події.

«Ми будемо вчитися як підкреслювати локальну ідентичність та створимо майданчик для нової міської культури, залучаючи експертів, місцеву професійну спільноту, студентів та містян», - розповідає архітекторка.

«Фестиваль відзначається своєю практичністю, визначаємо стратегічний напрямок розвитку. Ми весь час форматуємо фестиваль до потреб. Коли ми спілкуємося з містянами - мова йде про базові потреби: школа, двори, дороги. Ми маємо не забувати про стратегію, проте не хочемо упускати і цей момент», - додає Анна Пашинська.

Участь у воркшопах «Сеансу міського сканування» буде безкоштовною, але з попередньою реєстрацією.