Logo
13 Серпня 2015, 13:29

Франківчанин облаштував домашній музей раритетних комп'ютерів (ФОТО)

Франківчанин Олесь Майгутяк колекціонує старенькі комп'ютери. Каже, в них є душа.

1

На фото: Cтаренький і цікавий комп'ютер з 80-х років минулого століття. Enterprise 128 - комп'ютер на базі процесора Z80, має 128 кілобайт оперативної пам'яті, вбудований джойстик. Виготовлявся в Англії. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.

Олесь Майгутяк мріє створити повноцінний музей комп'ютерної техніки, бо такого в Україні ще нема, пише Репортер.

Наразі Олесь збирає унікальні стареньки компи, монітори, процесори тощо для домашньої колекції. А також веде віртуальний "Музей обчислювальної техніки" - retro-pc.blogspot.com.

"Побачив стару техніку і зрозумів, що такого більше ніхто не зробить, тож це треба зберігати", – говорить чоловік.

В його колекції понад сотня брендових комп'ютерів і ноутбуків, чимало унікальних, як-от перший ноутбук "Apple" чи комп'ютер фірми "Next", яку в 1985 році заснував Стів Джобс, коли його звільнили з Apple. Це, до речі, єдиний "Next" в Україні. Більшість пристроїв у робочому стані, деякі старші за нього – за 30 років.

Більше про дивовижне хобі і колекцію Олеся Майгутяка – у статті "Комп'ютерний рай Майгутяка" в останньому номері видання.

2

На фото:

Побутовий персональний комп'ютер "Піонер". Випускався київським заводом "Іскра". Зібраний на процесорі 580ВМ80А, 48 кілобайт оперативної пам'яті. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.

3

На фото: Це радянський ноутбук! Mодель "Електроніка МС 1504" Саме цей екземпляр зроблений у 1993-му році, але виготовляти їх почали ще у 1990-му. Виробляли у Білорусі на заводі "Інтеграл". Зібраний апарат на процесорі 8086, мав 640 кілобайт оперативної пам'яті і два дисководи 3,5 дюйма по 720 кілобайт, виробництва фірми "TEAC", оскільки в СРСР такі дисководи так і не змогли запустити у виробництво. Дисплей монохромний. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.

4

На фото: Дивний пристрій "Бистриця-2" Це електромеханічний калькулятор, або електричний арифмометр. Обчислення тут робить механіка, а мотор лише крутить валик, який у простих арифмометрах треба було крутити руками. Крім того, тут є ще декілька нововведень в порівнянні з простими арифмометрами. Пристрій виготовлено в СРСР в 1976 році, він працює, хоч клавіші трохи "заїдають", але зважаючи на вік це не дивно. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.

5

На фото: Раритетний ноутбук Fujitsu fmV-biblio NC13D. Це перший Пентіум 133 Мгц, оперативної пам'яті було 16 Мб. Вінчестер 2,5 дюйми на 1 Гігабайт. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.

6

На фото: Радянські накопичувачі на аудіокасетах. Їх виготовляли на базі магнітофона "Весна-309", з якого викинули все зайве. Сам магнітофон був дуже популярний, а от накопичувачі "НК-03" рідкісні, про них в інтернеті небагато згадок, всього 5 лінків. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.

7

На фото: Справжній раритет - великий жорсткий диск ІВМ ємністю 70 Мб, вага біля 10 кілограмів. Такі жорсткі диски виготовляли з 1974 по 1983 рік. Фото та інформація з блогу Олеся Майгутяка "Музей обчислювальної техніки. старі комп'ютери і програми" на retro-pc.blogspot.com.