Logo
20 Червня 2019, 14:20

Франківець віддав шахраєві 200 Євро і 400 доларів на виготовлення візи

Поліція Івано-Франківщини регулярно застерігає прикарпатців щодо шахрайських схем видурювання грошей. Йдеться як про телефонні дзвінки, так і про покупку товарів через інтернет. Проте франківець став жертвою «візового зловмисника».

Вчора, 19 червня, о 20:26 поступило повідомлення на лінію «102» від мешканця Івано-Франківська про те, що його обдурив шахрай.

Під приводом виготовлення візи зловмисник заволодів коштами заявника в сумі 200 Євро і 400 доларів США, повідомляє пресслужба поліції області, пише Типовий Франківськ.

За фактом шахрайства відкрито кримінальне провадження відповідно до ч. 1 ст. 190 ККУ.

Поліція нагадує, що найбільш «прибутковими» для шахраїв є громадяни, котрі намагаються отримати візу до однієї з країн. Зловмисники можуть діяти як особисто, так і в мережі. Щоб отримати візу, необхідно точно визначити країну, в яку ви маєте намір поїхати, мету і характер поїздки, а також терміни перебування в цій країні. Після чого звернутись у консульство цієї держави.

Сьогодні майже кожне консульство має свій сайт, на якому можна знайти візову анкету, а також повний перелік документів, необхідних для отримання візи та графік прийому громадян.

Практично у всіх консульствах країн отримання візи вимагає особистої присутності громадянина.

Крім того, пам’ятайте, що конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-код картки, CVV-код тощо. Цю інформацію маєте знати тільки ви!

Намагайтеся не сплачувати наперед за товар, придбаний за допомогою мережі Інтернет. Скористайтеся послугами післяплати або так званої «захищеної оплати». Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!