Logo
21 Січня 2015, 19:17

Франківські актори розповіли про гастролі на Луганщині (ФОТО)

Актори івано-франківського драмтеатру повернулися з гастролей Луганщиною. Туди їхали з виставою «Нація» за твором Марії Матіос.

5

Про свої враження вони розповіли на прес-конференції, пише Репортер.

На Луганщині франківці виступили на сцені трьох міст Сватово, Кремінна та Сіверодонецька.

«Переосмислити те, що ми там побачили та там відчули неможливо, – говорить директор театру Ростислав Держипільський. – Але є відчуття того, що ми зробили якусь потрібну річ. У тих наших громадян там, можливо, прокинулося малесеньке відчуття себе українцем. Попри ту пропаганда, яка роками формувалася Росією, велика частина населення зрозуміла, що щось було не те. Але їм важко відчути щось нове, і ми зобов’язані засіяти у тому вакуумі, який утворився, щось наше – українське. Повірте, вони всі цього дуже сильно хочуть».

Також за словами Держипільського до них були вжиті всі можливі заходи безпеки.

«Важко було грати у Сватово, де в залі була половина місцевого населення, частина наших героїв і частина, як нам потім сказали – були сепаратисти, – розповідає Ростислав Держипільський. – Такої різнопланової публіки у нас ще не було. Але ми мали максимальний захист. Багато чого ми не знали. Наприклад, в Сіверодонецьку, як потім виявилося, було повідомлення про замінування приміщення, але обійшлося».

Актори кажуть, що більше боялися, що їх не зрозуміють, але зали були переповнені – близько 700 глядачі. Всюди, де виступали франківці роздавали глядачам обереги – ляльки-мотанки.

«Після вистави до мене підійшли дві жінки і сказали, що вони взагалі за ЛНР, але після нашої вистави задумалися, – говорить актриса Надія Левченко. – Вони вперше почули, що так можна співати, що є такі наші українські пісні. Вони цього не знали і не винні. Нам треба просто приїздити туди, телефонувати, писати і про це розповідати».

За словами Галини Баранкевич, до неї підходили люди та казали чому ті не приїхали рік тому, чому лише тепер, мовляв, може б тоді й не було тої війни.

Актори обіцяють продовжувати такі гастролі на схід та планують поїхати до Маріуполя.

2

1

3

4

Схожі Новини