Logo
13 Жовтня 2017, 14:20

Франківські хірурги вперше провели унікальну операцію на підшлунковій залозі

Хворій зробили резекцію верхньої мезентеріальної вени з наступною її алопластикою. Таке хірургічне втручання провели вперше на Західній Україні.

хірурги

55-річну пацієнтку прооперувала бригада хірургів-фахівців кафедри хірургії №2 та кардіохірургії Івано-Франківського національного медичного університету та хірургічного відділення обласної лікарні у понеділок, 9 жовтня.

Резекцію провели професор Володимир Пилипчук за участі доцента Володимира Галюка та виконуючого обов’язки завідувача хірургічного відділення Ігоря Галіпчака. В ході операції вперше виконано резекцію верхньої мезентеріальної вени з наступною її алопластикою. Її виконав  судинний хірург, професор кафедри загальної хірургії ІФНМУ Іван Гудз, повідомляє прес-служба ІФНМУ.

У панкреатологічному центрі обласної лікарні вже впродовж 20 років успішно проводять спектр оперативних втручань на підшлунковій залозі при гострому та хронічному панкреатитах та при пухлинах. Він є найбільшим центром хірургічного лікування патології підшлункової залози у західному регіоні нашої держави.

Щорічно в центрі на підшлунковій залозі виконується більш як 200 оперативних втручань. В останні роки запровадили та успішно проводять панкреато-дуоденальні резекції. Цього року уже виконано понад 30 таких оперативних втручань з добрими післяопераційними результатами.