Logo
14 Грудня 2017, 16:00

Франківські патрульні оштрафували 39 водіїв, котрі паркувалися на місцях для інвалідів

Минуло майже два місяці, як в Україні набули чинності зміни до законодавства щодо посилeння відповідальності за паркування автомобілів на місцях для маломобільних осіб.

інва

Проте, не дивлячись на підвищення штрафів, деякі із водіїв продовжують нехтувати правилами паркування.

В Івано-Франківську водії не винятки. Часто залишають авто на парковці супермаркетів, але з порушеннями. На них реагують франківські патрульні. Якщо до 26 жовтня оштрафувати водія за таке порушення було майже нереально згідно законодавства, то зараз санкція статті (ч. 5 ст. 122 КУпАП) за це передбачає стягнення в розмірі від 1020 до 1700 гривень.

Франківські інспектори від 26 жовтня винесли 39 постанов на водіїв-порушників. Про це МІСТУ повідомив речник УПП у м. Івано-Франківську Микола Гурак.

"Зараз водії задумуються чи паркуватися, порушуючи. Як результат – менше постанов. Проте щотижня патрульні за таке паркування виносять постанови на водія, а автомобіль евакуйовують", – каже речник.

У свою чергу водіям, котрі дійсно являються маломобільними, варто мати на автомобілі розпізнавальні знаки. При потребі засвідчити і відповідний документ. Слід додати, що неправомірне використання самого знака “водій з інвалідністю” на транспортному засобі карається штрафом від 1020 до 2020 грн.

парковка

Фото з парковки ТЦ “Метро”. Тільки один водій має розпізнавальний знак, решта – порушники.

Довідково: ч. 5 ст. 122 КУпАП. Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів, неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака “Водій з інвалідністю” – тягнуть за собою накладення штрафу від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Схожі Новини