Logo
12 Листопада 2014, 15:05

Франківські воїни АТО та їхні родини зможуть отримати духовно-психологічну допомогу в спеціально створеному Центрі (ФОТО)

В івано-франківському храмі святого Івана Хрестителя УГКЦ (вул. Микитинецька) запрацював Центр духовно-психологічної допомоги для родин учасників АТО. Тут зможуть отримати допомогу не лише члени родин загиблих в зоні бойових дій та сімей тих, хто зараз знаходиться в зоні АТО, але й самі вояки.

4

Ініціатором створення Центру духовно-психологічної допомоги став настоятель храму о. Володимир Вінтонів та психолог Наталія Чаплинська.

«У цьому маленькому храмі поруч із священиками працюють психологи. Це дуже важливо. Адже ті, хто прийдуть сюди за допомогою отримають фахову допомогу як зі сторони духовної, та і з психологічної. Оскільки, це відкритий проект, ми сподіваємося, що до цього долучаться інші фахівці, щоб всесторонньо допомагати цим людям», – о. Володимир Вінтонів.

За його словами, Центр створений для допомоги в основному чотирьом категоріям людей: воїнам АТО; сім`ям воїнів; сім`ям, які втратили близьких під час АТО та тим, хто страждає від того, що покинув свою домівку, тобто переселенці.

Настоятель храму має великий досвід зі спілкування та духовної підтримки людей, які знаходяться на межі життя і смерті. Отець Володимир 12 років працював у хоспісах та з родинами невиліковно хворих.

У роботі центру беруть участь троє священників та понад 40 психологів. Вони відкриті до спілкування не лише з родинами, але й і з самими військовими, які мають посттравматичний синдром після перебування у зоні бойових дій, у них також часто бувають депресії, загострене почуття справедливості, їм важко адаптуватися у мирному житті.

«Основні напрями нашої роботи – це психологічний супровід родин загиблих на майдані та під час АТО, супровід родин та дітей тих, хто зараз перебуває в зоні АТО. А також робота з переселенцями з Криму і зі Сходу. Крім цього, зараз працюємо в напрямі підготовки тих, кого відправляють в зону АТО та реабілітації воїнів, які повернулися», – розповіла Ольга Ковтун психолог, координатор Івано-Франківського осередку асоціації фахівців психотравмуючих подій.

Вона додала, що на богослужіння буде приїжджати один або декілька психологів, які потім зможуть поспілкуватися з тими, кому це потрібно. Далі, якщо буде така потреба, будуть працювати з такими людьми окремо.

Всі, хто потребує духовно-психологічної допомоги через події, що зараз відбуваються в Україні, можуть відвідувати храм святого Івана Хрестителя щовечора по буднях, з понеділка по п’ятницю, о 19 годині.

1

2

7

6

3

Схожі Новини