Logo
24 Грудня 2019, 11:50

Франківський драмтеатр презентує різдвяні набутки "Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…"

Сьогодні, артисти драмтеатру в Івано-Франківську розповіли нову прем’єрну постановку різдвяних набутків «Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…».

До постановки задіяли усіх артистів драмтеатру, тож відвідувачів чекають уже з 25 грудня, а також 4, 9, 14, 19 січня, пише Типовий Франківськ.

Це унікальна соборна коляда, де традиції гуцульського плєсу поєднано із давніми традиціями бурсацького вертепу з Великої України.

Інсценізацію різдвяних набутків поставив Ростислав Держипільський, взявши за основу епохальні праці Володимира Шухевича "Гуцульщина", Станіслава Вінценза "На високій полонині", а також новелу Василя Стефаника "Побожна" та віднайдені в архівних матеріалах музично-драматичне дійство XVIII-го століття вертеп, вперше опублікований наприкінці XIX -XX століття.

"Завтра театру відбудеться прем'єра Різдвяні набутки. Цього року ми вирішили франківцям подарувати цікаву композицію. Ми взяли гуцульську автентичну коляду з Криворівні. Завтра буде відтворено традиції, які 100-150 років були у наших предків",- відзначив Держипільський.