Logo
6 Серпня 2015, 14:22

Франківський бізнес висуватиме вимоги до кандидатів в депутати до міської ради та на міського голову (ФОТО)

В Івано-Франківську стартує передвиборча адвокасі-кампанія з просування пріоритетів і пропозицій реформ від малого та середнього безнесу напередодні місцевих виборів-2015.

й

Про це на прес-конференції розповіли координатори кампанії, яка реалізується в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада».

За словами  керівника МГЦ «Еталон» Лесі Аронець, ідея кампанії – представити кандидатам до міської ради та мери «пакет вимог» від малого та середнього бізнесу Івано-Франківська,  допомогти закріпити ці вимоги у своїх передвиборчих програмах і в подальшій роботі на обраних посадах.

4

«В Івано-Франківську мале підприємництво потребує особливої уваги, адже за підсумками 2014 року в малому бізнесі зайнята сьома частина мешканців та майже п’ята частина дорослого населення міста.  50% доходу до міського бюджету дає саме малий та середній бізнес. Тому, не враховувати їхні інтереси – це, як мінімум, безтактно з боку влади. Наше завдання – об`єднати спільноту і визначити проблеми місцевого бізнесу та донести їх до представників політичних сил та кандидатів на майбутніх виборах”, – зазначила Леся Аронець.

В серпні розпочнеться серія фокус-груп за участі представників малого та середнього бізнесу міста, об`єднань підприємців, які охоплюють різні сфери діяльності. Крім цього, для якнайширшого окреслення проблематики для активної бізнес-спільноти проводитиметься анкетування – онлайн опитування.

3

«Після формування пакету вимог, коли почнеться реєстрація кандидатів, ми направлятимемо його до них та пропонуватимемо включити проблемні питання до своєї передвиборчої програми, а також підписати відкритий меморандум», – зазначила керівник проекту Наталія Кобильчак.

За її словами, у разі обрання задекларовані наміри повинні бути втілені у життя. Обрані кандидати, які підписали меморандум залишатимуться в полі зору франківського бізнесу з тим, щоб задекларовані гасла не залишилися словами на папері.

«Ми розуміємо, що все це лише на рівні декларації, оскільки, як показує практика, передвиборні програми не дотримуються кандидатами повною мірою. Але ми в подальшому здійснюватимемо моніторинг дій влади з тим, щоб лобіювати інтереси місцевого бізнесу», – додала вона.

2

Після того, як сформують пропозиції бізнесу, організатори проекту планують провести круглий стіл за участі кандидатів та політичних сил, які будуть зареєстровані на місцевих виборах.

«Ми розуміємо, що, наприклад, мер чи одна політична сила, яка прийде до влади, будуть готові втілювати в життя ці пропозиції, а інші не підтримують їх. То, зрозуміло, що в міській раді чи у виконавчому комітеті ці питання не будуть пролобійовані і прийняті. Тому ми зацікавлені в тому, щоб згуртувати і кандидатів, щоб вони діяли спільно в одному напрямку та підтримували місцевий бізнес, коли прийдуть до влади», – каже керівник проекту Наталія Кобильчак.