Logo
31 Грудня 2015, 18:00

Франківський художник зберіг ялинкові прикраси, яким понад 60 років (ФОТО)

Художниз з Івано-Франківська Ігор Роп’яник опублікував фото раритетних іграшок у мережі Facebook та поділився їхніми історіями.

1

”Є у мене картонна коробка з-під масла, якій понад півстоліття. Вона завжди стояла на горищі і знімали її звідти лиш раз у рік — перед святами. У ній ялинкові прикраси.

Саме в цій коробці дотепер тримаю іграшки, які вціліли. Крім скляних, є і картонні, і з пресованої вати. Деяким — понад 60 років. А картонні (лисичка, ведмедики...) — це ті, якими батьки прикрашали ялинку на засланні, і потім, в середині 50-х, привезли їх із собою додому” — пише Ігор Роп’яник, якого цитують”Вікна”.

Він пригадав, як у дитинстві ялинку рясно обвішували цукерками — “квадратними ірисками, які загортали у кольоровий тоненький папір”.

“Такі прикраси чомусь називали “помадками”. Потім, пригадую, я часто лягав на постелений під ялинкою коцик, дивився на свічки, які мерехтіли, кидаючи на стелю химерні тіні від гілок, а сам помаленьку никав ті цукерки (батьки спеціально вішали їх найбільше на нижні гілки)...”, — йдеться у його дописі.

2

3

4

5