Logo

22 Травня 2015, 13:27

Франківський велоактивіст протестував нову дорожню розмітку на вулиці Коновальця (ФОТО)

В ніч з 20 на 21 травня почалися роботи з нанесення нової дорожньої розмітки на вулиці Євгена Коновальця. Наразі готові поздовжні смуги на ділянці від дитячої лікарні до вулиці Національної Гвардії. Хоч роботи на вулиці ще тривають франківські велоактивісти вже встигли протестувати нову розмітку і поділитися враженнями.

1

Отже тепер на вулиці Коновальця буде дві смуги для руху автомобілів, та дві захисні смуги для велосипедистів, пише Мирослав Франківський в живому журналі.

Навідміну від суцільної велосмуги, пунктирну захисну можна пересікати, їдучи на автомобілі, при умові, що по ній не рухається велосипедист.

Тобто в даному випадку обидва автомобілі їдуть в межах правил. Білий “японець” не порушує законний простір велосипедиста, а сірий седан позаду може собі дозволити “притиснутися” до бордюру.

2

Відразу треба сказати, що є одна проблемна ділянка навпроти дитячої лікарні, де вздовж тротуару активно паркуються. Сподіваємось, що ця проблема зникне, після того як там буде облаштовано кишені для паркування.

3

Треба сказати, що вулиця дуже “велосипедна”.

4

Ми теж спробували проїхатись по новій, ще не до кінця розміченій, велосмузі.

5

Складається враження, що з нанесенням розмітки і візуальним “звуженням” смуг, рух на вулиці став трохи спокійнішим. Водії їдуть акуратніше, намагаючись триматися свогоєї смуги.

6

Наступний ракурс. Як добре видно з фотографії, простір для руху автомобілів забирають не велосмуги, а ті ж водії, які паркуються на зупинках громадського транспорту. Потім маршрутка не може зупинитися впритул до тротуару, і блокує рух транспорту в одну сторону. Сподіваємось, новий закон про національну поліцію, розширення повноважень місцевого самоврядування і утворення муніципальної варти вирішать цю проблему найближчим часом.

7

Загалом же симпатично виглядає, чи не так?

8

І стан дорожного покриття біля тротуарів впринципі прийнятний для їзди.  До речі, ширина велосмуг – 1м 25 см (мінімальна допустима згідно нормативних документів).

9

На практиці це виглядає ось так. Велосипедист їде по своїй смузі, автомобіль – по своїй.

10

Всім вистачає місця. Трафік заспокоюється і впорядковується. Як би там не було, а їхати приємніше.

11