Logo

22 Травня 2019, 11:23

Франківці понад 10 років воюють з перевізниками-нелегалами у середмісті

В Івано-Франківську одну з центральних дорожніх артерій міста перетворили на стихійну паркувальну зону та автостанцію.

Понад десять років на вулиці Галицька біля так званого Піонерського парку, працюють перевізники-нелегали міжміського сполучення «Івано-Франківськ-Долина», пише Типовий Франківськ.

Мешканці прилеглих будинків, зокрема, вулиць Військових Ветеранів та Галицька, вкотре скаржаться на те, що їхні двори перетворилися на ДЕПО або ж їх просто використовують для розвороту пасажирських автобусів.

Найперше це завдає незручностей жителям будинків та водіям, які щоранку потрапляють у чималі затори. Найчастіше це трапляється, саме через «нелегальних перевізників», які через те, що приїхали набирати пасажирів на рейс, із двох дорожніх смуг руху, одну майже повністю заблоковують.

Франківчанка, жителька будинку по вулиці Військових Ветеранів Христина Андрусишин розповідає, водії часто в буквальному сенсі слова залітають на бусах у двір для розвороту. Це створює суттєву небезпеку й для дітей, які граються у дворах. На зауваження мешканців будинку водії відповідають хамовито та висловлюються нецензурно.

«Вони собі вже стоянку постійну зробили тут, розвертаються, заїжджають сюди матюкаються, сміття постійно. В Піонерському парку зробили собі туалет, коли дитину веду до школи — картина маслом. Ми хочемо від цього звільнитися. Ми — є центр міста. І взагалі, якщо ми прагнемо до Європи, я ніде у Варшаві чи Німеччині не бачила стоянки у центрі міста. У них є відведені для цього зони за межами міст, і там ніхто не займається нелегальними перевезеннями. Є дозвіл, платять податок і держава збагачується, і місто, і є порядок», - зазначає Христина.

І додає, живе у будинку 30 років та хоче мати у дворі не стоянку для автобусів, а пішохідні зони. Щоб убезпечити себе та дітей, мешканці будинків власним  коштом встановили шлагбаум, але й це допомогло ненадовго, адже невідомі зірвали колодку.

Крім того, зауважує, що вулицю Військових Ветеранів відремонтували, але на виїзді із двору позначки «Діти», пішохідного переходу чи лежачого поліцейського, не облаштували.

«Так, вулицю нам відремонтували, відкрили, загалом все красиво, але цей заїзд не облаштували. Я знаю, що таке, коли сидиш у вікні й дивишся за дітьми, щоб не залетів бус і дитина не потрапила під колеса. Вони ж не всі правил дорожнього руху дотримуються. Ми будемо далі підключати всі інстанції і йти до міського голови, бо не маємо уже сил терпіти це свавілля», - відзначає жінка.

Крім складової міста та його мешканців, нелегальні перевізники своєю діяльністю витісняють водіїв, які мають ліцензії на перевезення пасажирів, щодня проводять техогляд транспорту та медогляд водіїв.

Враховуючи, що стихійну автостанцію вони облаштували собі у середмісті, майже 50% пасажиропотоку відбирають у легальних перевізників, які здійснюють рейс «Івано-Франківськ-Долина» з вокзалу. Тут все чітко відхилення від графіка руху максимум до 10 хв, а не «люди наберуться – і поїдемо». Втім чимало прикарпатців користуються нелегальними перевезеннями, адже зручніше перейтись із середмістя чи ринку до Піонерського парку, аніж платити додаткові кошти за користування громадським транспортом.

Втім важливо нагадати, що такі нелегальні перевезення – небезпечні. Перевізники не сплачують податки, у разі аварії нелегал не несе відповідальності за життя людей та не буде компенсувати витрати. Враховуючи, те, що перевізники-нелегали більш як десять років відправляються з пасажирами за вищевказаним маршрутом, можна суб’єктивно припустити, що в їх діяльності присутня корупційна складова, адже правоохоронні органи роками не вирішують це питання, хоча скарг достатньо.