Logo
13 Лютого 2019, 22:41

Франківцям розповіли, що таке справжня фолк-музика (фото)

Сьогодні, 13 лютого, відбулась лекція «Український фолк-рок вчора і сьогодні» - перша подія в рамках програми «Музичні обійми».

«Музичні обійми» - проект для людей, які люблять музику професіоналів та просто любителів хорошого саунду, пише Типовий Франківськ.

Серед заходів, які проходитимуть, будуть лекції, концерти-сюрпризи, майстер-класи.

Про сам фолк-рок гостям розповів співорганізатор лекції, випускник аспірантури кафедри історії музики етносів України та музичної критики Національної музичної академії та клавішник інді-гурту Physalisovi Дмитро Доліх-Черниш: «Моя історія фолк-музики почалась на 2 курсі училищя, коли у нас кілька років викладали фолклор. Я захопився цим і уже у 2005 році із групою вперше виступав на фестивалі «Країна мрій»».

​Чоловік розповів про параметри музичного звуку: тривалість, висотність, гучність, просторова локалізації та тембр, а також про остновні історичні етапи у фолк-музиці. Дмитро каже, що багато знань почерпнув із праць дослідника фолклору Едуарда Алексеєва.

Музикант зазначив, що в програмі одного франківського радіо звучали фолк-пісні. І розповів про впливи фолку на українську музику 20 та 21 століття, зокрема музичні етно-фестивалі 2000-х років та гурт першопрохідців етно-музики «Даха Браха».

Дмитро каже, що це мистецтво функціонує в тій ж парадигмі роками: змінюється лише якість музики, а стиль і звук залишається майже незмінним. Він показав гостям відео про різні етноси і зазначив, що, можливо, і потрібно бути громадянином світу, втім пам‘ятати свою етнічну цінність.