Logo
14 Лютого 2018, 21:47

Франківців закликають прийти на сесію міськради і захистити озеро від забудови

Активісти та нечисленні депутати Івано-Франківської міської ради, які їх підтримують, завтра на сесії запропонують розглянути питання про мораторій на забудову довкола міського озера. У згоду колег не вірять, тому просять підтримки громади. Про ситуацію із будівництвом довкола міського озера розповіли депутати міськради Віталій Мерінов (УКРОП), Андріан Волгін (БПП "Солідарність") та громадська активістка і керівник міської організації УГП Наталія Сербин. Вони нагадали, що майже два роки тому з активістів і депутатів міськради була створена комісія, що досліджувала законність зведення будинків довкола озера. На жаль, визнає голова комісії Віталій Мерінов, вагомими результатами комісія похвалитися не може. Пропоновані комісією ідеї з порятунку зони довкола озера як рекреаційної не знайшли підтримки в депутатського корпусу.
"Компромісним рішенням, яке ми пропонували, була розробка ДПТ (детального плану території, – ред.). Але міська рада не захотіла профінансувати цей ДПТ. Тепер єдиний спосіб залишився – подати на міську раду проект рішення про мораторій на будівництво біля озера. Ми усвідомлюємо, що міська влада не буде протистояти будівельним компаніям. Але ми хочемо зберегти бодай тих 4 гектари (перебувають в оренді будівельної компанії Костянтина Бородайка, – ред.), які ще не забудовані. Якщо меншканці хочуть, щоб у них була зелена зона біля озера, вони мають прийти на сесію завтра і вимагати разом з нами прийняття цього рішення", – зазначила Наталія Сербин.
Віталій Мерінов вважає, що без тиску громади депутати не захочуть проект рішення про мораторій навіть включити до порядку денного сесії. "Ми побачимо, хто і як голосує, хто підтримує забудову, хто зелену зону для мешканців", – каже Мерінов. Активісти також пропонуватимуть в новому генплані Івано-Франківська змінити цільове призначення ділянки біля озера з боку вулиць Гурика і Ленкавського на "ділянки зелених зон і насаджень".
"Територія довкола озера – це відпочинкова зона, ми її вже майже втратили. Тепер це вже новий мікрорайон. Ніхто вже не знесе ті будинки, але наша ціль – зберегти ті ділянки, які ще не забудовані. Якщо ні міськрада, прокуратура, ні суди не будуть нас чути, то будемо діяти більш радикально", – пообіцяв на завершення Андріан Волгін.
Нагадаємо, протести проти забудови території довкола міського озера почалися у 2016 році, коли компанія "Вамбуд" почала зводити будинок з боку Ленкавського. "Вамбуд" пропонував активістам компроміс: компанія готова була повернути у власність міста частину ділянки і за власні кошти облаштувати на цій площі сквер, дитячі майданчики і міні-футбольне поле. Директор ПП "Вамбуд" Микола Ковальчук також заявляв про відмову від участі в забудові сусідньої ділянки площею 4 га, яку орендує компанія "ТзОВ "Розважально-відпочинковий центр "Гаразд". Активісти "Вільного озера" пропозицію "Вамбуду" відкинули і оголосили в соцмережах збір підписів проти забудови. Зрештою, міська рада створила тимчасову контрольну комісію, яка повинна була знайти компроміс у ситуації з будівництвом "Вамбуду" біля міського озера, але так і не знайшла. Тим часом "Вамбуд" успішно захистив своє будівництво у судах і завершує об'єкт.