Logo
9 Квітня 2019, 12:56

Франківців запрошують взяти участь у Хресній дорозі містом

Сьогодні, 9 квітня, відбулася прес-конференція з нагоди проведення Хресної дороги вулицями Івано-Франківська.

Цьогоріч Хресна дорога вулицями Івано-Франківська відбудеться з нагоди Року родини, а головним наміром же залишиться прохання до Господа за мир в Україні, пише Типовий Франківськ.

В Івано-Франківську стало доброю традицією під час Великого посту йти вулицями міста молитовною ходою. Щороку Митрополича Хресна дорога збирає щораз більше охочих спільно помолитися до Господа в своїх наміреннях. Цьогоріч вона відбудеться у неділю - 14 квітня. Молитовна хода розпочнеться о 14:00 годині від парафії Царя Христа (мікрорайон Майзлі), що на вулиці Незалежності, та пройде до Архікатедрального Собору Воскресіння Христового УГКЦ. Очолить молитву Архієпископ і Митрополит Владика Володимир Війтишин.

У ході візьмуть участь представники влади, родини загиблих учасників АТО/ООС, військослужбовці, семінаристи, студенти та школярі, працівники різних галузей та віряни Івано-Франківська. Всі вони почергово нестимуть хресне знамення, ідучи від стації до стації.

"Напевно на цей захід в нашому місті збирається найбільше людей. Захід присвячений родині, оскільки вона - домашня церква, з якої починається все живе", - зазначає Володимир Війтишин.

Цьогоріч в місті відбудеться 22 Хресна дорога, а також 20, яка проводиться з одним і тим самим хрестом. Як розповів священнослужитель Олег Каськів, перша хресна дорога була проведена в 1997 році.

Організатори розраховують на близько 30 тисяч учасників з огляду на попередні роки. Отець Йосафат Хаймик додає, що в місті подія, незважаючи на те, що є релігійною, стає культурною та об‘єднуючою.

"Перший хрест, про який уже згадували, був дуже важкий. Тому був виготовлений наступний, який є легшим. Перші 3 стації нестимуть священослужителі та семінаристи. 4 стацію хрест нестимуть студенти та освітяни. 8 стацію вирішили доручити нести сім‘ям загиблих воїнів, яких в області загинуло близько 106", - розповів Хаймик.

Отець Юрій Прилепський зазначив, що в сім‘ї є надзвичайно важливою щоденна праця. Саме цей захід є найкращою молитвою за сім‘ї і їх добробут. Тому запрошують всі спільноти і родини.

На завершення Володимир Війтишин зазначив, що не міняють маршрут Хресної дороги.

Схожі Новини