Logo
19 Березня 2020, 19:55

Головного митника Долини оштрафували за хабар

Долинський районний суд оштрафував головного митника Долини за 4,5 тисячі доларів хабаря за розмитнення тканин.

Суд призначив 25,5 тисяч гривень штрафу начальнику митного поста «Долина» Сергію Гаєвському, якого у серпні 2019 р. затримали під час отримання хабаря, пише Типовий Франківськ.

Гаєвський вимагав хабар за вигідні умови розмитнення тканин. Під час одержання хабаря він був затриманий військовою прокуратурою Київського гарнізону спільно з Київським теруправлінням ДБР.

Тоді йому інкримінували ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років із конфіскацією майна.

Втім 24 лютого 2020 р. начальник першого відділу військової прокуратури Київського гарнізону старший лейтенант юстиції Ярослав Килівник змінив кваліфікацію обвинувачення з ч. 3 ст. 368 (Прийняття неправомірної вигоди) на значно м’якше – ч. 2 ст. 3692 КК України (Зловживання впливом).

У матеріалах судової справи йдеться, що Гаєвський у липні 2019 року поблизу АЗС «ОККО» в Долині отримав від підприємця $2000 за вплив на прийняття рішення головними державними інспекторами митного поста «Долина».

17 серпня Гаєвський поблизу АЗС отримав від підприємця ще $2500 за наступну машину з тканинами.

В суді обвинувачений визнав свою провину і підтвердив добровільність укладення угоди про визнання вини.

В результаті суд затвердив угоду про визнання винуватості та визнав Сергія Гаєвського винним у «зловживанні впливом» і призначив штраф.