Logo
13 Березня 2015, 09:42

«Гарячий спорт» у «Теплому місті», або Як зробити Івано-Франківськ спортивною столицею України (ФОТО)

Вчора в Івано-Франківську активісти та представники спортивних організацій презентували проект «Гарячий спорт», мета якого – зробити наше місто спортивною столицею України до 2025 року.

11

Своє бачення розвитку спорту в Івано-Франківську та плани на майбутнє розповідали присутнім керівники спортивних секцій, команд, а також громадські активісти, яким не байдужа доля франківського спорту.

Зокрема, своїми ідеями з присутніми на презентації ділилися: Сергій Караванець – спортивний активіст, організатор та ідеолог «Першого Франківського Півмарафону», Андрій Іванович – керівник футзального клубу «Рівера», Андрій Черніков – капітан клубу «Алтимат» (гра з фрізбі), Наталя Павлюс – керівник клубу сальси «Мі амор», Марта Чорна – тренер з йоги студії «Йога», Ігор Крицак – керівник хіп-хоп студії «MixStyle», Олег Гатало – ініціатор розвитку баскетболу, Андрій Третяк – клуб бразильського джиу-джитсу «Тигр», Денис Курець – організатор «крос-кантрі».

Всі вони без вагань і страху озвучували амбітні плани, розповідаючи про можливість проведення в Івано-Франківську не лише всеукраїнських змагань з того чи іншого виду спорту, а й про проведення Чемпіонатів Європи чи міжнародних фестивалів.

Ідейник проекту Сергій Караванець закликав усіх активних любителів спорту, які готові його розвивати в Івано-Франківську, об’єднуватися навколо цієї ідеї в новоствореному середовищі «Гарячий спорт».

«Середовище «Гарячий спорт» існує для того, шоб об'єднати спорт задля:

А) обміну ресурсами. Оскільки ми бідні, як церковні миші, то давайте акумулювати ресурс: ділитися наметами, столами, контактами, технікою. А час зекономлений на цьому спрямовувати на залучення спонсорів, учасників та генерування сміливих божевільних ідей.

Б) об'єднання та крос-спортивні події. Пора двіжувати разом. Світові потрібні креативні, цікаві події. Формату кухні ф'южн. Пора вчитися робити як вузькоорієнтовані заходи, так і кросспортивні. Наприклад фестиваль танців, де не тільки Сальса, але й Лінді хоп, Хіп Хоп, та народні. А ще уявіть, якшо добавити сюди Джиу джицу. Просто треба пофантазувати. Запропонувати світові новий формат подій.

В) Збільшення ринку. Ми плаваємо у блакитному океані, де простору маманігарюй. Просто беремо і робимо. Пора вигнати із себе "маленького жадібного гуцула", який задушить за 1го члена клубу, і натомість разом розвивати ринок, шоб із 150 чол ми виросли до 15 000», – зазначає Сергій Караванець.

Разом вдарити по Івано-Франківську спортом, каже Каравенець, буде набагато легше та дієвіше.

«Ми пропонуємо до Вашої уваги перший пілотний проект експериментальної групи «Гарячий спорт» – «40 відтінків спорту». Ідея полягає в тому, щоб в кінці червня організувати в Івано-Франківську марафон на 40 годин нон-стоп спортивних активностей. Наприклад, о 6 ранку марафон розпочнеться з заняття йогою чи ранкової пробіжки, які плавно будуть переростати в різноманітні напрямки. Планується 4 напрямки: сімейний спорт, парний спорт, одиночний спорт та командна гра. Все це, попередньо, буде відбуватися навколо міського озера та в міському парку», – розповідає Сергій Караванець.

Активісти впевнені, що франківському спорту пора «вилазити із закритих кімнаток», його потрібно вносити в маси та створювати максимальну кількість візуальних контактів, щоб кожен мешканець Івано-Франківська, незалежно від віку, міг зрозуміти та відчути, чим є той чи інший спорт.

1

4

2

5

6

7

8

10

9