Logo

12 Травня 2015, 17:11

Грандіозний фестиваль "Час театру" незабаром стартує у Франківську

17 травня у Франківську розпочнеться фестиваль сценічних мистецтв «Time of theatre/Час театру». Це продовження у новому форматі добре знаного франківським шанувальникам театрального фестивалю «Прем’єри сезону», який кілька років не проводився через брак фінансування.

театр

Натхненником та організатором новоформатного фесту «Time of theatre/Час театру» є Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана-Франка, керівництво якого головною метою фестивалю називає тенденційний пошук та дослідження театрального сьогодення на основі найкращих авангардних постановок із усієї України (а в перспективі – і  зарубіжжя), пише ГК.

Фестиваль відкриється 17 травня на площі біля облмуздрамтеатру імені Івана Франка із мистецького перформенсу, на якому іванофранківців розважатимуть вісім живих статуй, оркестр просто неба, «персонажі» кімнати жахів, ляльки-маріонетки, а також буде багато цікавих сюрпризів як для дорослих, так і для малечі, - запевняє режисер перформенсу-відкриття Андрій Кирильчук.

А власне марафон вистав розпочнеться 17 травня о 18.00 з феєрії-бурлеску «Енеїда» івано-франківського театру.  Із 17 до 24 травня шанувальники в рамках фестивалю зможуть дивитися вистави гостей: Львівського муніципального театрального центру «Слово і голос», Тернопільського академічного облдрамтеатру ім.Т.Шевченка, Чернівецького муздрамтетру ім. О.Кобилянської, Львівського драматичного театру імені Лесі Українки, Львівського академічного театру ім.Л.Курбаса, Національного академічного театру ім.М.Заньковецької, а також театру «Золоті ворота» й Київського академічного молодого театру.

У рамках фестивалю – не тільки цікаві постановки української класики та сучасної літератури, а й численні творчі зустрічі, тематичні відкриті розмови, презентації і виїзний семінар у Меморіальний музей-садибу Леся Курбаса у Старому Скалаті (Тернопільська область).

Відбудуться і тематичні відкриті розмови на театральні теми, які вестимуть професори, доктори й кандидати мистецтвознавства, театральні критики та мистецькі оглядачі, актори з Києва й Львова. Розмови відбуватимуться на камерній сцені театру і взяти участь у них може кожен охочий.

Сюрпризом для іванофранківців стане презентація 22 травня на камерній сцені аудіоальбому лемківських пісень «Вигнані з раю» Галини Баранкевич.

Особливою гостею цьогорічного фестивалю буде Ірма Вітовська, яка зіграє у завершальній виставі «Сталкери» 24 травня.