Logo
10 Листопада 2017, 16:20

Гроші за пацієнтом. У Франківську головних лікарів навчають працювати у системі E-health

Сьогодні в Івано-Франківську проходить семінар для медиків первинної ланки Прикарпаття та Чернівецької області з впровадження системи E-health. У семінарі бере участь 150 людей – керівники медзакладів та представники тергромад.

ехелс

Представники проекту розповіли про основні зміни, які чекають на франківців із впровадженням медреформи, пише Репортер.

“Суть змін зводиться до того, що за кожним пацієнтом піде певна сума грошей. Наступного року це буде 370 грн за пацієнта, а у 2019 – 450 грн. Ця нова система гарантує, що той лікар, в якого буде більше пацієнтів, той і отримає більше, – говорить член Харківської експертної групи Михайло Довгопол. – Але нині важливо, щоб пацієнти починали підписувати декларації з дільничними терапевтами та педіатрами”.

Фінансування вторинної та спеціалізованої допомоги відбуватиметься за кожен конкретний випадок звернення. Аби укласти договір, можна звернутися в реєстратуру поліклініки з паспортом та ідентифікаційним кодом. Декларацію з лікарем підписують у двох примірниках, після чого ваші дані внесуть у електронну базу. Свій примірник договору варто зберігати вдома.

Представники E-health припускають, що перехідний період триватиме близько року.

“Ми виводимо головних лікарів із зони комфорту. Ми вже пройшли етап паніки і нині перейшли до конструктивного діалогу,” – додає Світлана Котляревська, представник проектного офісу E-health при МОЗ.