Logo

19 Січня 2020, 15:53
Теги: Іран

Іран передумав віддати чорні скриньки в Україні

Іран відмовився від планів відправити реєстратори польоту зі збитого літака МАУ за кордон для аналізу. Там передумали на наступний день після того, як погодились відправити їх в Україну.

Тепер Іран нікуди не планує передавати чорні скриньки, про це глава комісії з розслідування авіаційних подій Організації цивільної авіації Ірану Хасан Резаіфар, повідомляє AP, пердає 24 канал.

Резаіфар заявив, що Іран працює над відновленням даних і записів в кабіні. При цьому він зазначив, що скриньки справді могли б передати за кордон, однак наразі рішення ще не прийняли.

Чорні скриньки літака МАУ: що відомо

Першу чорну скриньку знайшли на місці падіння українського літака   Український літак розбився в Ірані: знайшли чорну скриньку та повідомили причину аварії вранці 8 січня – за кілька годин після катастрофи. Другу – приблизно в обід. Одна зі скриньок збереглася у доброму стані, інша була суттєво пошкоджена.

Офіс Генпрокурора звернувся до Ірану з проханням передати Україні чорні скриньки зі збитого літака. Згодом Україна направила другий запит до іранського керівництва . При цьому, українська влада запропонувала для відкриття скриньок лабораторію в Київському політехнічному інституті імені Сікорського. До Києва 15 січня мав приїхати експерт з Ірану, однак цього не сталося.

10 січня іранці планували відкрити одну чорну скриньку українського літака МАУ, але не змогли через брак технологій. Стало відомо, що розшифровка пройде у Франції, а до процесу залучать українських та іранських експертів.