Logo
9 Жовтня 2019, 12:50
Теги: ОТГ

Історичне рішення: депутати Франківська проголосували за утворення ОТГ

Сьогодні, 9 жотня розпочалась позачергова сесія Івано-Франківської міської ради.

Депутат міської ради Андрій Строїч зачитав звернення Івано-Франківської міської ради до Верховної Ради щодо добровільного об'єднання, пише Типовий Франківськ.

"Об'єднання є складовою реформою. До Франківська можуть приєднати 18 населених пунктів. Івано-Франківська міськрада виступає за добровільне приєднання. Статут було обговорено", - йдеться в зверненні.

Як зазначає директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, при приєданні роблять акцент на тому, що Івано-Франківськ демонструє державницьку позицію міста.

"Всі території матимуть рівні права. Утворюючи ОТГ дивимося у майбутнє. Таким чином сутєво збільшуємо територію міста, а саме для розвитку та рекреацій. Ми отримаємо ряд державних переваг. Так, як об'єднюючі села мають землі, але немають до них доступу. Таким чином вони зможуть його отримати. Частину реверсу будемо залишати на розвиток сіл. Це великий доступ до державних програм таких, як: освіта, медицина", - пояснює Панасюк. 

Очільник міста Руслан Марцінків зазначає, що залучення населених пунтів шлях нелегкий.

"Ми одна родина. Франківськ розвивається та збільшує своє населення. Є велика потреба інвестиційних та рекреаційних зон. Ми не користаємося тими можливостями, які є в державі. У нас є реверс 72,5 млн грнивень, які віддаємо в держбюджет, а тепер ці гроші підуть на розвиток цих об'єднаних територій. Також зможемо робити базові школи, а не ЗОШ -І-ІІІ ступенів. Думаю, що з цим об'єднанням виграють і жителі міста", - каже Марцінків.

Міський голова зазначив, що це рішення буде записано в історію розвитку Івано-Франківська.

Рішення підтримало 36 депутатів. Після обговорення депутати міської ради проголосували за приєднання села Підлужжя та Чернієва до Івано-Франківської ОТГ.

"Керуючиь тим, що ми розиваємось. Це спільне рішення принесе велику користь", - каже вже староста села Черніїв.