Logo

20 Вересня 2019, 12:54
Теги: пласт

Прикарпатські депутати просять Президента визнати і підтримати "Пласт"

Сьогодні, 20 вересня, під час 30-ї сесії обласної ради, депутати Прикарпаття розглянули рішення про звернення до Зеленського.

Івано-Франківська обласна рада звертається до президента України щодо населення вето на законопроєкт "Про державне визнання і підтримку пласту - Національної скаутської організації України", пише Типовий Франківськ.

Зазначається, що "Український Пласт" був заснований на початку минулого століття та відігравав важливу роль у формуванні держави. З Пласту вийшло багато борців за незалежність України. Зокрема Степан Бандера, Роман Шухевич, Богдан Гаврилишин та інші.

На сьогодні "Пласт" є найбільшим рухом української молоді у світі. 

Дане рішення викликало неабиякий подив у прикарпатських депутатів.

Депутати обласної ради наголошують, що ініціатива щодо державного визнання та підтримки "Пласту" виходила із суспільного запиту, а рішення про її блокування є помилковим та недалекоглядним.

Івано-Франківськ просить президента України Володимира Зеленського та депутатів Верховної Ради від Івано-Франківська надати найбільшій скаутській організації України заслужену допомогу, а також подати звернення до президента про підтримку державного фінансування "Пласту".

Під час обговорення  депутат з політичної франкції "воля" Ольга Галабала вважає, що дане звернення було некоректним. Вона зазначила, що  президент подав проєкт на доопрацювання. В такому випадку Ольга вважає, що потрібно переробити звернення щоб воно не виглядало спекулятивним. О

Ольга запропонувала 5 правок, 3 з яких підтримали. Головною правкою було  додати до списку голосуючих окрім депутатів Франківська, всіх народних депутатів.

Схожі Новини