Logo
26 Червня 2015, 15:36

Івано-Франківськ може отримати останні виведені з експлуатації в Чехії тролейбуси «Шкода 14 і 15 Тр»

Переможцем тендера на постачання до Івано-Франківська вживаних тролейбусів «Шкода-14, -15 Тр» за найнижчою ціновою пропозицією визнано компанію  «ELERPRO. s.r.o», якій направили необхідні документи для підписання відповідної угоди. 

trolribus

Про це повідомив директор ДКП «Електроавтотранс» Леонід Яковець. За його словами, машини надвеликого класу «Шкода 15 Тр» ця компанія готова продати за 16,5 тис. євро, а великого класу «Шкода 14 Тр» – за 13,5 тис. євро. У цьогорічному міському бюджеті на придбання рухомого складу для ДКП «Електроавтотранс» загалом передбачено 2,5 млн. грн. Тож скільки вживаних тролейбусних вагонів вдасться отримати – залежатиме від курсу валюти, пише Західний кур`єр.

Найперше тролейбусники мають намір придбати чотири так звані «гармошки» надвеликого класу, які конче необхідні для належного обслуговування у години пік тролейбусних маршрутів № 2, 3, 7 та №10 з найбільшими пасажиропотоками. Крім них, сподіваються поповнити свій парк і одинарним тролейбусом «Шкода 14 Тр».

«Питання з фінансуванням зараз вирішується, – каже Л.Яковець. – Але якщо тролейбусів «Шкода 14 Тр» у Чехії ще достатньо, то виникли проблеми з «гармошками» 15 Тр, бо їх зараз масово скуповують навіть ті міста України, у яких чеських «Шкод» ніколи не було і де завжди працювали радянські «ЗіУ» та вітчизняні «ЮМЗ». Вони закуповують їх великими партіями по кілька десятків, бо чехи зараз розпродують останні тролейбуси цих моделей, і скоро ця «лавочка» закриється. А закуповувати потім по кілька тролейбусів різних марок і модифікацій, не маючи до них запчастин, це не вихід».

Нагадаємо, що перші чеські тролейбуси «Шкода 14 Тр» у нашому місті з’явилися через рік після відкриття тролейбусного руху, в 1984 році. Це були десять машин, які, за ініціативи Л.Яковця, тоді передали Івано-Франківську з Ворошиловграда (Луганська). До 1995 року, коли місто закупило 10 тролейбусів «ЮМЗ»,  це був основний тип рухомого складу, який обслуговував тролейбусні маршрути Івано-Франківська. Тож ДКП «Електроавтотранс» має чималий досвід їхньої експлуатації, а також резерв необхідних запасних частин до чеських тролейбусів, які є взаємозамінними до моделей 14 та 15 Тр та їхніх модифікацій.

Крім того, як показує практика, вживані тролейбуси, які пройшли капремонт і модернізацію на чеських профільних підприємствах, перебувають у відмінному стані і, за оцінками фахівців, навіть мають всі шанси пережити на наших дорогах свої аналоги українського виробництва.

Зараз у Чехії масово виводять з експлуатації тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей кінця 90-х-початку 2000-х років випуску. П’ять міст уже повністю від них відмовилися і переходять на нову техніку. Чехи отримують від Євросоюзу величезні гранти на оновлення парку рухомого складу електротранспорту і купують нові тролейбуси. Наприкінці року місто Брно розпродуватиме тридцять тролейбусів «Шкода 14 Тр».

Варто зазначити, що шляхом придбання капітально відремонтованих тролейбусів, що вже були в експлуатації за кордоном, йдуть більшість трамвайно-тролейбусних управлінь України. Останніми роками вживані європейські тролейбуси з’явилися на вулицях Тернополя, Львова, Луцька, Рівного, Одеси, Харкова, Житомира та інших міст. Скажімо, сусідній Тернопіль зараз забирає останні «Шкоди» 14 і 15 Тр з чеського Зліна.

Івано-Франківськ теж ще має шанс отримати останні виведені з експлуатації у Чехії тролейбуси «Шкода» 14 і 15 моделей. Принаймні, міський голова Віктор Анушкевичус минулого тижня вкотре заявив, що місто розвиватиме комунальний транспорт і ще цього року зможе додатково поповнити парк тролейбусів.

«У нас, дякувати Богу, бюджет виконується і перевиконується. І при перегляді бюджету, я думаю, депутати міськради також з розумінням до цього поставляться, ми виділимо кошти і будемо закуповувати техніку для нашого «Електроавтотрансу», – запевнив мер.

Схожі Новини